Nakręcą film biograficzny o Amy Winehouse. Rodzina podpisała umowę z producentem

Powstanie pierwszy fabularny film biograficzny o tragicznie zmarłej piosenkarce Amy Winehouse. Zdjęcia mają ruszyć już w przyszłym roku.

Amy Winehouse za sprawą swojego hologramu niedługo "ruszy" w trasę koncertową, a teraz okazuje się, że powstanie także film fabularny o jej życiu - donosi "The Guardian".

Film biograficzny Amy Winehouse

Rodzina Amy Winehouse podpisała umowę z wytwórnią Monumental Pictures. Producentkami filmu biograficznego o Amy zostaną Alison Owen i Debra Hayward. Pracowały już przy głośnych filmach o królowej Elżbiecie, Bridget Jones czy Jane Eyre.

Scenariusz do filmu napisze Geoff Deane. To on był odpowiedzialny za adaptację filmową powieści "Kinky Boots", na podstawie której powstał także musical na Broadway'u. Wiadomo już, że zdjęcia do filmu o Winehouse mają się zacząć w 2019 roku.

Rodzina piosenkarki przyjmie rolę producentów wykonawczych, a wpływy z filmu mają zasilić konto Fundacji Amy Winehouse. Ta instytucja zajmuje się pomocą młodym ludziom, którzy zmagają się z różnymi uzależnieniami.

Ojciec Amy Winehouse o filmie biograficznym

Mike Winehouse, ojciec Amy, potwierdza, że proponowano im już wielokrotnie realizację takiego filmu, jednak w ich odczuciu było jeszcze na to dużo za wcześnie. W oświadczeniu napisał:

Teraz czujemy się zdolni do tego, by uczcić niesamowite życie i talent Amy. Wiemy też dzięki fundacji, że prawdziwa historia jej choroby może pomóc wielu innym osobom, które borykają się z podobnymi kłopotami.

Mitch zaprzeczył też, że to Lady Gaga wcieli się w rolę jego córki. Wolałby, żeby to była mniej popularna aktorka, najlepiej z Londynu i do tego bardziej podobna do Amy.

Amy Winehouse została znaleziona martwa po przedawkowaniu w swoim domu w londyńskim Camden. W 2015 roku ukazał się o niej film dokumentalny "Amy" w reżyserii Asifa Kapadii. Kolejny dokument "Back to Black" będzie miał premierę w listopadzie.

Więcej o: