Eugeniusz Kamiński nie żyje. Aktor zmarł w wieku 86 lat

Eugeniusz Kamiński po raz ostatni wystąpił w filmie "Tygrysy Europy 2" w 2003 roku. Jego głos doskonale znali wszyscy widzowie "Pszczółki Mai", gdzie dubbingował Turkucia Podjadka.

Eugeniusz Kamiński był aktorem o wielkim dorobku zawodowym. Miał na koncie blisko 150 ról filmowych i telewizyjnych. Od wczesnych lat 60. grał też na deskach licznych teatrów w Łodzi i Warszawie.

Eugeniusz Kamiński zmarł w wieku 86 lat

Aktor urodził się 8 listopada 1931 roku w Bydgoszczy, zmarł 15 października 2018 roku. W 1956 roku ukończył Państwową Wyższą Szkołę Filmową, Telewizyjną i Teatralną w Łodzi. Jeszcze w tym samym roku zadebiutował w teatrze. Jego pierwszą rolą filmową był epizod w komedii "Ewa chce spać", gdzie wcielił się w złodzieja Genia "Wytyrycha".

Kamiński był aktorem charakterystycznym, grywał głównie role drugoplanowe. Ma za to na koncie udział w tak kultowych produkcjach jak "Czterej pancerni i pies", "Jak rozpętałem drugą wojnę światową", "Stawka większa niż życie", "Przygody pana Michała" czy "Polskie drogi".

By wymienić jego role w innych znaczących filmach, wystarczy tylko wspomnieć o udziale w "Sekretach Enigmy", komedii "Rzeczpospolita babska" czy przejmującym obrazie z 1982 roku "Matka Królów".

Aktor miał też krótką przygodę z dubbingiem. Swojego głosu użyczył przy nagrywaniu polskiej ścieżki dźwiękowej do serialu "Ja, Klaudiusz" oraz w kultowej wieczorynce "Pszczółka Maja". Tam wystąpił jako Turkuć Podjadek.

Po raz ostatni zagrał w filmie w 2003 roku. W "Tygrysach Europy 2" zagrał dziadka Elżbiety Nowakowej.

Więcej o: