Kasia Smutniak w filmie nagrodzonego Oscarem reżysera o orgiach włoskiego premiera. "Oni" opowiedzą o Silvio Berlusconim

Paolo Sorrentino wraca do nas z opowieścią o Silvio Berlusconim. Nagrodzony Oscarem reżyser pokaże w filmie "Oni" kulisy życia jednego z najbardziej kontrowersyjnych polityków ostatnich lat. W jednej z głównych ról wystąpi polska modelka Kasia Smutniak. Premiera filmu już 28 grudnia.

Paolo Sorrentino jest określany mianem jednego z najwybitniejszych reżyserów naszych czasów. Lista jego dokonań jest równie długa, co imponująca. Stworzył tak znaczące filmy jak "Wielkie piękno", "Młodość", czy kultowy i bardzo kontrowersyjny serial "Młody papież" z Judem Lawem w głównej roli. Laureat Oscara wraca do nas z opowieścią o głównym bohaterze głośnej afery bunga-bunga, byłym premierze Włoch, Silvio Berlusconim. Już po zwiastunie widać, że będzie to "gęsty" film.

Sorrentino nakręcił film o Berlusconim: Afera bunga-bunga

Silvio Berlusconi to postać o bardzo barwnym życiorysie, z niewątpliwymi skłonnościami do rozpusty. Nie tylko był kilkukrotnie wybrany na premiera Włoch - ten człowiek jest właścicielem najważniejszego imperium medialnego w swoim kraju. Stworzył je w latach 80., ale nie poprzestał tylko na mediach i polityce.

Był także właścicielem grupy bankowej Banca Mediolanum, krajowej sieci księgarni multimedialnych Mondadori oraz akcjonariuszem hipermarketów Standa. Przez jakiś czas należał do niego też klub piłkarski A.C. Milan, którego był prezesem. W 2008 roku jego majątek "Forbes" szacował na 9,4 miliarda dolarów.

Do tego Silvio Berlusconi jest także bohaterem jednej z najgłośniejszych afer tego wieku. W 2011 roku rozpętała się wokół niego prawdziwa burza, gdy do publicznej wiadomości podano, że w posiadłościach premiera odbywają się orgiastyczne wręcz przyjęcia z udziałem jego znajomych, telewizyjnych celebrytek, modelek, a także prostytutek. Zgodnie z zeznaniami uczestniczek imprezy często kończyły się uprawianiem grupowego seksu. Aferę włoskie media nazwały zgrabnym zwrotem "bunga-bunga", a sam premier trafił przed sąd pod zarzutem płacenia za seks nieletniej prostytutce i nadużywania władzy.

Właśnie o tym wszystkim postanowił zrobić film wybitny reżyser, Paolo Sorrentino. Nazwał go "Oni". Jak pisze dystrybutor filmu:

Oni są u władzy. Oni są cyniczni, niemoralni i zachłanni. Oni chcą uwielbienia. Oni to Silvio Berlusconi, jego świta i orbitujący wokół nich karierowicze, gotowi zrobić wszystko dla pieniędzy i politycznej chwały. Oni chcą uwieść tłumy. W świecie, gdzie najcenniejszą walutą jest młodość i seks, oni nie mają sobie równych.

W roli głównej wystąpił Toni Servillo, aktor, do którego reżyser ma dużą słabość. Na ekranie partnerować mu będzie Kasia Smutniak, która wcieli się w Kirę, jedną z licznych kochanek ekscentrycznego miliardera i polityka. To ona pomagała organizować mu słynne imprezy "bunga-bunga". Kasia za tę rolę została nagrodzona włoską nagrodą filmową, Nastro d'Argento. To jedna z ważniejszych nagród przyznawanych w kraju.

Więcej o: