Michał Żebrowski mógł zagrać w "Wiedźminie" Netfliksa, ale się spóźnił. Sam się przyznał

Michał Żebrowski do tej pory pozostawał jedynym filmowym wcieleniem wiedźmina Geralta. Okazuje się, że producenci najnowszej ekranizacji zaproponowali mu też udział w netfliksowym serialu "Wiedźmin". Kłopot w tym, że aktor nie dopełnił formalności, o czym opowiedział w radiowym wywiadzie.

Michał Żebrowski zagrał główną rolę w polskiej ekranizacji "Wiedźmina" lata temu. Wiemy już, że w serialu Netfliksa jego rola przypadła Henry'emu Cavillowi. Wielu fanów zastanawiało się jednak, czy polski aktor pojawi się w takim wypadku na planie najnowszej produkcji. Teraz wiemy, że miał taką szansę.

Michał Żebrowski mógł zagrać w "Wiedźminie" Netfliksa

Żebrowski rozmawiał na antenie Radia Zet z Beatą Lubecką, któa naturalnie zapytała go o najnowszego "Wiedźmina". Pan Michał przyznał, że propozycja udziału w nowym serialu faktycznie padła, ale on wysłał za późno kasetę ze swoją interpretacją castingowej kwestii:

Nie zdążyłem wysłać tej kasety, bo chcieli, żebym coś po angielsku nagrał. Nagrałem, wysłałem jeden dzień za późno, ale oni powiedzieli, że czas się skończył.

Jak widać Amerykanie nie stosują żadnej taryfy ulgowej. Choć nam trochę szkoda, to Michał Żebrowski nie jest wcale tym zmartwiony:

Jak sobie pomyślę, że znowu mam gdzieś jechać, przebierać się w jakieś kudły i udawać znowu coś z dużymi uszami i dużym nosem, jakiegoś stwora, to już naprawdę. Mam 46 lat, 130 dni zdjęciowych z mieczem wiedźmina za sobą i to na jedno życie na pewno wystarczy.

Nie znaczy to jednak, że aktorowi nie leży na sercu dobro najnowszej ekranizacji kultowej powieści.

Kiedy ogłoszono, że to Henry Cavill zagra Geralta, Żebrowski wrzucił na swojego Facebooka żartobliwego mema z dosadnym podpisem:

Henry Cavill - nie spie*dol tego.

"Wiedźmin" Netfliksa - co już wiemy?

Premierę "Wiedźmina" przewidziano już na 2019 rok, ale należy się spodziewać, że obejrzeć go będzie można raczej zimą. Producenci zapowiedzieli, że pierwszy sezon będzie sobie liczył osiem odcinków.

Scenariusz jest już gotowy, główna obsada także została wybrana i ogłoszona. Prace na planie mają się zacząć na początku listopada, a zdjęcia mają być w całości realizowane w Europie, także w Polsce.

Saga o Wiedźminie dostępna jest w formie ebooków w Publio.pl >>

Więcej o:
Komentarze (12)
Michał Żebrowski mógł zagrać w "Wiedźminie" Netfliksa, ale się spóźnił
Zaloguj się
 • grundol1

  Oceniono 18 razy 18

  "Mam 46 lat"

  No tak, w tak podeszłym wieku to tylko szykować się na śmierć pozostaje.

 • mk30553

  Oceniono 15 razy 15

  a świstak siedzi i zawija...

 • b0sy

  Oceniono 16 razy 10

  nie dziwię się, że pierwszy wiedźmin był tak ch...owy, jeśli główny aktor nazywa go stworem z dużymi uszami i nosem. nie ma co, lepsze ogniem i mieczem.

 • czonek22

  Oceniono 3 razy 3

  chwała mu za to

 • pis-klamie-inni-tez

  Oceniono 2 razy 2

  I całe szczęście że się spóźnił

 • starszy-65

  Oceniono 2 razy 2

  Czyli jak to Polak, co to jest jeden dzień później kiedy tak naprawdę jak go chcą i kochają polaka to poczekają.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX