Piotr Adamczyk w jednej produkcji z Rupertem Everettem. Polak zagra mnicha w "Imieniu róży"

Piotr Adamczyk pochwalił się zdjęciem z planu kolejnego międzynarodowego projektu. Tym razem chodzi o serialową ekranizację głośnej powieści Umberto Eco, "Imię róży". Do tej pory książka doczekała się jednej ekranizacji, w której główne role zagrali Sean Connery i Christian Slater.

Piotr Adamczyk nie narzeka ostatnio na nudę, ani tym bardziej na brak zainteresowania zagranicznych producentów filmowych. Nie tak dawno chlubił się rolą w amerykańskim serialu "Madame Secretary", a okazuje się, że to niejedyny międzynarodowy projekt, przy którym pracuje.

Piotr Adamczyk w "Imieniu róży"

Piotr Adamczyk w najnowszym serialu "Imię róży" wcieli się w mnicha Severinusa, o czym poinformował, pokazując zdjęcie z planu filmowego w Rzymie.

 

"Imię róży" to wydana w 1980 roku debiutancka powieść kryminalna włoskiego filozofa, pisarza i naukowca Umberto Eco. Jest uważana za jedną z najważniejszych książek XX wieku. Autor pomysł miał fascynujący, ponieważ postanowił, że całą intrygę osadzi we włoskim opactwie benedyktynów w roku 1327. Głowni bohaterowie to mnisi, Wilhelm z Baskerville i jego uczeń Adso z Melku.

Opat prosi ich o rozwiązanie zagadki tajemniczej śmierci jednego z iluminatorów - jego ciało znaleziono u stóp wysokiego muru budowli, a poszlaki wykluczają wypadek lub samobójstwo. Sprawa szybko się komplikuje, gdy giną kolejni mnisi.

W 1986 roku powstała pierwsza ekranizacja powieści, w której główne role zagrali Sean Connery i Christian Slater. Film obsypano nagrodami takimi jak BAFTA, Cezary czy David di Donatello, w tym za główną rolę dla eks-Bonda i charakteryzację czy kostiumy.

"Imię róży" - serial

W najnowszym serialu główną rolę zagra John Turturro, któremu na ekranie będzie towarzyszyć m.in. Rupert Everett. Ten wcieli się w inkwizytora Bernarda Giu. Jednego z mnichów zagra także Piotr Adamczyk. Od aktora też wiemy, że najnowsza produkcja będzie wyświetlana w wielu krajach:

Serial „Imię róży” zakupiło BBC w Wielkiej Brytanii, Sky w Niemczech, OCS we Francji oraz ITI w Polsce. Tylko kiedy premiera?

Co ciekawe, reżyserem serialu jest  Giacomo Battiato. To ten sam człowiek, który stworzył tak bliskie sercom wielu Polaków produkcje "Karol. Człowiek, który został papieżem" i "Karol. Papież, który pozostał człowiekiem". Tam też Piotr Adamczyk grał główną rolę. Wiemy też, że producentami są Tele Munchen Group, 11 Marzo Film i Paolmar we współpracy z Sundance TV i włoską telewizją RAI - donosi "The Hollywood Reporter".

Więcej o: