Pierwsze recenzje ''Bohemian Rhapsody'': film o Freddiem Mercurym rozczarował widzów

Polska premiera ''Bohemian Rhapsody'' dopiero przed nami, ale produkcję obejrzało już grono widzów z USA. Ich recenzje nie zachęcają jednak do pójścia do kina - film Briana Singera podobno nie zachwyca.

''Bohemian Rhapsody'' Bryana Singera to jedna z najbardziej wyczekiwanych produkcji filmowych o tematyce muzycznej tego roku. Nic dziwnego, skoro Freddie Mercury przez lata gromadził wokół siebie i swojego zespołu rzesze fanów z całego świata. Teraz historia o jego życiu trafiła w końcu na ekrany kin za oceanem i... mimo wielkich oczekiwań rozczarowała odbiorców. 

 

''Bohemian Rhapsody'' rozczarowuje. Krytycy twierdzą, że film jest przeciętny

Produkcję zaczęli już oceniać zwykli widzowie, którzy opiniami na jej temat podzielili się w sieci. Na jednym z najpopularniejszych portali filmowych, Rotten Tomatoes, ''Bohemian Rhapsody'' ma dziś ocenę 52 procent, co oznacza, że według widzów jest najzwyczajniej przeciętny. 

Podobne odczucia mieli krytycy, którzy w dzień po premierze podzielili się już swoimi refleksjami na temat produkcji. Sheri Linden z ''The Hollywood Reporter'' zwróciła na przykład uwagę, że choć historia jest energiczna, to film momentami wydaje się nudny i "nieożywiony", a na pozytywny odbiór całości może mieć wpływ miłość do Freddiego i Queen. 

 

Steve Rose z ''The Guardian'' twierdzi z kolei, że film Singera jest... grzeczny. Chwali wprawdzie kreację odtwórcy głównej roli (Rami Malek), jednak całość uważa za zbyt poprawną, stworzoną bez specjalnego zagłębienia się w temat i niepotrzebnie moralizatorską. 

David Ehrlich z ''Indiewire'' ocenił ''Bohemian Rhapsody'' jako film ''krępująco zawstydzający''. Krytyk uważa, że historia, którą obejrzał właśnie na ekranie, mogłaby być zapisem życia pierwszego lepszego, przeciętnego muzyka, nie zaś jednej z największych na świecie gwiazd rocka.

 

''Bohemian Rhapsody'' w Polsce już 2. listopada

Jak ''Bohemian Rhapsody'' zostanie przyjęty w Polsce? Czy nasi rodzimi krytycy i widzowie będą tak samo surowi? O tym przekonamy się tuż po premierze, która planowana jest na 2 listopada tego roku.  

Biografia Freddiego Mercurego dostępna jest w formie ebooka w Publio.pl >>

Więcej o: