Jest pierwsze zdjęcie z "Wiedźmina"! Netflix pokazał Geralta

Mamy pierwsze zdjęcie Henry'ego Cavilla w roli Geralta z Rivii. Na ten moment wszyscy czekali! Do obsady serialu dołączył także Maciej Musiał, który zagra Sir Lazlo.

Tuż przed rozpoczęciem zdjęć do serialu "Wiedźmin" na Węgrzech Netflix pokazał, jak wygląda filmowy Geralt. Także sam Henry Cavill na swoim profilu w mediach społecznościowych podzielił się wideo, w którym pojawia się w charakteryzacji kultowej postaci. Aktor nic nie mówi, za to patrzy w kamerę odpowiednio złowrogo i tajemniczo:

I jak wam się podoba? Czy dalej wolicie Michała Żebrowskiego w tej roli?

"Wiedźmin" - pozostała obsada 

Ogłoszono też kolejnych członków obsady. W końcu wiemy, że filmowym Jaskrem zostanie Joey Batey, zaś Triss będzie odgrywać Anna Shaffer. Batey zagrał w takich filmach jak "Templariusze" i "Cormoran Strike", a Shaffer dała się poznać w "Harrym Potterze".

W serialu wystąpią także Eamon Farren jako Cahir, Lars Mikkelsen  jako Stregobor, Royce Pierreson jako Istredd, Wilson Radjou-Pujalte jako Dara. Miłą informacją jest także to, że w 'Wiedźminie" zagra Maciej Musiał, który wcieli się w sir Lazlo.

To nie jest jego pierwsza rola w netfliksowej produkcji, już niedługo będzie miał premierę pierwszy w pełni nakręcony po polsku serial oryginalny "1983". 

U ich boku pojawią się również:

 • Rebecca Benson - Marilka
 • Shane Attwooll - Nohorn
 • Luke Neal - Vyr
 • Matthew Neal - Nimir
 • Tobi Bamtefa - Danek
 • Sonny Serkis - Martin
 • Roderick Hill - Fletcher
 • Inge Beckmann - Aridea
 • Charlotte O’Leary - Tiffania
 • Natasha Culzac - Toruviel
 • Amit Shah - Torque
 • Tom Canton - Filavandrel

Już wcześniej dowiedzieliśmy się, że Ciri, księżniczkę Cintry zagra Freya Allan ("Wojna światów"). W pozostałe postacie z dworu w Cintrze wcielą się: Jodhi May ("Gra o Tron") jako Królowa Calanthe, Björn Hlynur Haraldsson ("Fortitude), który zagra jej męża - rycerza Eista oraz Adam Levy ("Knightfall") w roli druida Myszowora.

Czarodziejkę Yennefer zagra Anya Chalotra ("A.B.C."). MyAnna Buring ("Lista płatnych zleceń") wcieli się w Tissaię - rektorkę akademii czarodziejek w Aretuzie.

Wiemy też, kto pojawi się w roli innych adeptek magii: Mimi Ndiweni ("Black Earth Rising") zagra Fringillę a Therica Wilson-Read (Profil) - Sabrinę. Wśród członków obsady znalazła się też Millie Brady, która zagra wygnaną księżniczkę Renfri.

Co Netflix zdradził o fabule?

Oficjalny opis serialu teoretycznie podpowiada nam, w którą stronę pójdzie historia opowiedziana w pierwszym sezonie i na jakich wątkach się skupi:

Oparty na bestsellerowej serii powieści serial Wiedźmin to opowieść o przeznaczeniu i rodzinie. Geralt z Rivii, samotny łowca potworów, stara się odnaleźć swoje miejsce w świecie, w którym ludzie często okazują się gorsi niż najstraszniejsze monstra.
Na swojej drodze spotyka potężną czarodziejkę i skrywającą niebezpieczny sekret młodą księżniczkę. Teraz we trójkę muszą odnaleźć się pośród czyhających na nich na Kontynencie niebezpieczeństw.

Ale każdy, kto czytał książkę wie, jak bardzo to ogólne słowa i zasadniczo żadnych "spoilerów" tu nie ma. 

Więcej o: