"Jeszcze dzień życia" od dziś w kinach!

30 października, odbyła się uroczysta premiera filmu "Jeszcze dzień życia" Damiana Nenowa i Raula de la Fuente. Warszawskie kino Muranów zgromadziło twórców, w tym członków obsady polskiej wersji językowej i zdjęć będących podstawą animacji: Marcina Dorocińskiego, Olgę Bołądź i Mirosława Haniszewskiego, reżysera Damiana Nenowa oraz zaproszonych gości. Film w kinach już od piątku. Zobacz galerię z wydarzenia!

Droga od pomysłu na filmową opowieść o Ryszardzie Kapuścińskim, inspirowaną książką tego wybitnego reportera i pisarza o tym samym tytule, była bardzo długa – trwała niemal 10 lat. "Jeszcze dzień życia" Damiana Nenowa i Raúla de la Fuente to koprodukcja pięciu państw i unikatowe połączenie pełnometrażowego filmu animowanego z dokumentem.

Światowa premiera odbyła się w maju na festiwalu w Cannes. Potem były kolejne festiwale na całym świecie: Annecy, Bolonia, Wrocław, San Sebastian, El Gouna, Olsztyn. Z czterech ostatnich wydarzeń twórcy „Jeszcze dzień życia” wyjechali z Nagrodą Publiczności. W ubiegłym tygodniu film znalazł się w gronie czterech pełnometrażowych animacji nominowanych do europejskiego „Oscara” – Europejskiej Nagrody Filmowej.

Najbardziej wyczekiwana animacja roku – jeszcze w maju, przed premierą w Cannes, pisało o filmie „Variety”.
Wizualnie oszałamiające dzieło o rzadko spotykanej bezpośredniości i sile – tak "Jeszcze dzień życia" określił prestiżowy "The Hollywood Reporter".
Więcej niż prosta adaptacja, ten animowany dramat pozostawia stałe wrażenie hiperrealizmu. Ten seans nie pozostawi was bez szwanku. – pisali organizatorzy Międzynarodowego Festiwalu Animacji Filmowej w Annecy.

Książka "Jeszcze dzień życia" dostępna jest w formie ebooka w Publio.pl >>