Joanna Opozda zagra Brigitte Bardot w filmie Majewskiego. Francuska aktorka osobiście zatwierdziła jej zdjęcia próbne

Joanna Opozda zagra w filmie Lecha Majewskiego "Brigitte Bardot cudowna". Aktorka wcieli się w samą Brigitte Bardot i wystąpi u boku tak znanych gwiazd jak Andrzej Grabowski i Magdalena Różdżka. Miłym akcentem jest to, że jej kandydaturę zaakceptowała także sama Bardot.

Joanna Opozda, znana do tej pory najlepiej z roli Jowity w serialu "Pierwsza miłość", dostała propozycję nie do odrzucenia od reżysera Lecha Majewskiego. Aktorka zagra Brigitte Bardot.

Joanna Opozda jako Brigitte Bardot

"Brigitte Bardot cudowna" to tytuł najnowszego filmu Lecha Majewskiego, który w istocie jest adaptacją powieści reżysera "Pielgrzymka do grobu Brigitte Bardot cudownej", którą napisał, kiedy był na emigracji. W książce tej autor rozlicza się z dzieciństwem, swoją młodością i tym, co dla niego znaczyła Polska i jego rodzinne miasto, Katowice. Nie będzie zatem żadnym zaskoczeniem w świetle powyższych informacji, że akcja filmu będzie się rozgrywać w czasach PRL-u, także w Katowicach.

 

W filmie pojawi się poważne odniesienie do legendarnej aktorki Brigitte Bardot, w którą wcieli się Joanna Opozda.

 

Jej zdjęcia próbne obejrzała sama Bardot i zgodziła się na kandydaturę Opozdy, o czym Polka z radością poinformowała na swoim Instagramie:

Wciąż ciężko mi uwierzyć w to, ze legenda kina, ikona - Brigitte Bardot oglądała moje zdjęcia i mój casting... Osobiście zaakceptowała wybór mojej skromnej osoby do tej roli, ogromny zaszczyt.

 

"Brigitte Bardot cudowna" - fabuła

Film będzie opowiadał o chłopcu, który poszukuje swojego ojca. Głównym bohaterem będzie Adam, który mieszka z matką. Prześladują ją oficerowie bezpieki. Nie pomaga fakt, że ojciec Adama podczas II wojny światowej bronił Anglii i słuch po nim zaginął. Chłopak dostaje jednak od niego listy i paczki, choć podejrzewa, że tak naprawdę wysyła mu je ktoś inny.

Pewnego razu Adam wybiera się do katowickiego kina Rialto na film Jean-Luca Godarda "Pogarda", gdzie gra Brigitte Bardot. W trakcie seansu chłopak dostaje się do buduaru francuskiej aktorki, a potem do hotelu, w którym mieszkają zarówno słynni aktorzy i artystki (Elizabeth Taylor, Marlon Brando, Paul Cezanne), jak i jego koledzy i koleżanki z klasy czy pracownicy bezpieki. Nasz bohater dalej będzie błądził po nieskończonych pokojach, korytarzach hotelu stworzonego ze snów i wyobrażeń, skąd będzie mógł trafić do różnych miejsc na świecie.

Produkcję wsparły władze Katowic, które przekazały 1,5 mln złotych filmowcom - donosi Dziennik.pl.

Wiemy, że w filmie zagrają także Andrzej Grabowski i Magdalena Różdżka.

Więcej o:
Komentarze (21)
Joanna Opozda zagra Brigitte Bardot. Francuska aktorka osobiście zatwierdziła jej zdjęcia próbne
Zaloguj się
 • cezar85

  Oceniono 32 razy 30

  pomyśleć, że Bardot nie potrzebowała trzystu zdjęć, aby dobrze wyglądać na jednym

 • rikol

  Oceniono 19 razy 17

  Niepotrzebnie powiększyła usta. No ale nie ma się co dziwic, wdzięku oryginału nikt nie przebije.

 • patatajmiauhau

  Oceniono 14 razy 14

  TAK PRZY OKAZJI I CAŁKIEM OBOK TEMATU:
  Na jednym z prezentowanych zdjęć BB dzierży w rękach enerdowski aparat, Exaktę Varex, kiedyś jedną z najlepszych lustrzanek.

 • Galeria Denuo

  Oceniono 9 razy 7

  To co u BB było naturalnie piękne, u tej pani zostało zrobione. Mnie nie zachwyca, prawdę mówiąc nawet jej nie znam. Ale , może ???Może uda się jej dobrze oddać to wszystko co miała BB.

 • zapomorski12

  Oceniono 8 razy 4

  Owszem, Joasia jest ładna, ale mimo wszystko BB nie dorównuje.

 • quiconque

  Oceniono 3 razy 1

  Kompletna pomyłka. Nie ten typ urody. BB to najpiekniejsza kobieta świata. Nikt jej nie dorówna.

 • olokas

  Oceniono 9 razy 1

  mimo sympatii a właściwie dzięki niej do oryginału - czuję po zarysie fabuły,że to może być świat wg kiepskich:/

 • alyra11

  0

  Jesli nawet taka Schiffer "pojechala" na BB, to dlaczego nie p. Pozda!

 • redaktorwydania

  Oceniono 3 razy -1

  Opozda REBUS zamień o na literę i .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX