Ile Henry Cavill zarobi za granie Geralta w "Wiedźminie"? Aktor zgarnie 3,2 mln dolarów

Netflix nie poskąpił pieniędzy na wynagrodzenie aktora grającego główną rolę w najnowszym serialu "Wiedźmin". Tak przynajmniej wynika z listy płac gwiazd kina, którą udostępnił portal Variety.

"Wiedźmin" produkowany przez Netflix wywołuje duże emocje już od momentu, kiedy ogłoszono, że do ekranizacji w ogóle dojdzie. Właśnie zaczęły się zdjęcia do pierwszych odcinków serialu, a portal Variety zdradził, ile na planie zarobi grający główną rolę Henry Cavill.

Henry Cavill za rolę Geralta dostanie 3,2 mln dolarów

Portal Variety opublikował listę zarobków hollywoodzkich aktorek i aktorów za obecne i przyszłoroczne projekty, w których biorą udział. Między innymi pojawiła się informacja o wysokości gaży Henrego Cavilla za główną rolę w "Wiedźminie".

Z informacji Variety wynika, że za jeden odcinek aktor dostanie od Netfliksa 400 tys. dolarów. To oznacza, że za cały sezon składający się z ośmiu odcinków Cavill zgarnie 3,2 mln dolarów. W złotówkach ta suma wynosi około 11,9 mln złotych. Takich zarobków można tylko pozazdrościć!

Henry Cavill w roli Geralta. Jest pierwsze wideo z Wiedźminem Netflixa

"Wiedźmin" - Maciej Musiał w obsadzie

Co prawda Michał Żebrowski nie zdążył wysłać swojego nagrania na casting do nowej ekranizacji "Wiedźmina", ale na szczęście inny polski aktor trafił do obsady. Maciej Musiał w pierwszej serii serialu wcieli się w sir Lazlo. 

Przy czym warto podkreślić, że młody aktor ma już doświadczenie w pracy z Netfliksem, zagrał przecież jedną z głównych ról w pierwszym serialu oryginalnym nakręconym po polsku - "1983". Musiał gra tam młodego studenta prawa, który razem z zdegradowanym milicjantem odrywa kulisy wielkiego politycznego spisku. 

"1983" to pierwszy polski serial na Netfliksie. Jest już oficjalna zapowiedź

"1983" pokazuje alternatywną wersję historii Polski, w której zimna wojna ciągle trwa, Związek Radziecki trzyma się dobrze, a nasze państwo ma ustrój policyjny. Serial ma osiem odcinków, a jego ogólnoświatowa premiera odbędzie się już 30 listopada.

"Wiedźmin" - obsada 

Jak już doskonale wiemy, Geralta gra Henry Cavill, a czarodziejkę Yennefer zagra Anya Chalotra ("A.B.C."). Ciri zagra Freya Allan ("Wojna światów"). Jodhi May ("Gra o Tron") będzie nową Królową Calanthe, Björn Hlynur Haraldsson ("Fortitude) będzie zaś jej filmowym mężem rycerzem Eistem. Adam Levy ("Knightfall") wystąpi w roli druida Myszowora.

MyAnna Buring ("Lista płatnych zleceń") wcieli się w rektorkę akademii czarodziejek w Aretuzie Tissaię. Z kolei Mimi Ndiweni ("Black Earth Rising") zagra Fringillę a Therica Wilson-Read (Profil) - Sabrinę. Wśród członków obsady znalazła się też Millie Brady, która zagra wygnaną księżniczkę Renfri.

Filmowym Jaskrem zostanie Joey Batey, zaś Triss będzie odgrywać Anna Shaffer. Batey zagrał w takich filmach jak "Templariusze" i "Cormoran Strike", a Shaffer dała się poznać w "Harrym Potterze".W serialu wystąpią także Eamon Farren jako Cahir, Lars Mikkelsen  jako Stregobor, Royce Pierreson jako Istredd, Wilson Radjou-Pujalte jako Dara.

U ich boku pojawią się również:

Rebecca Benson - Marilka
Shane Attwooll - Nohorn
Luke Neal - Vyr
Matthew Neal - Nimir
Tobi Bamtefa - Danek
Sonny Serkis - Martin
Roderick Hill - Fletcher
Inge Beckmann - Aridea
Charlotte O’Leary - Tiffania
Natasha Culzac - Toruviel
Amit Shah - Torque
Tom Canton - Filavandrel

Saga o Wiedźmienie dostępna jest w formie ebooków w Publio.pl >>

Więcej o: