Netflix przypomina, że już niedługo premiera jego pierwszego polskiego serialu "1983". Jest nowy zwiastun

"1983" to pierwszy serial oryginalny Netfliksa zrealizowany po polsku - z polską obsadą, z polskimi twórcami, takimi jak Agnieszka Holland i w Polsce. Ogólnoświatowa premiera już 30 listopada. Producent pokazał właśnie nowy zwiastun.

Netflix na listopad przygotował listę gorących premier. W tym miesiącu zobaczymy nie tylko ostatni sezon "House of Cards", ale i też polski serial "1983". 

"1983" -  Zwiastun oficjalny

W 1983 roku doszło w Moskwie do zamachu, który zmienił bieg światowej historii. Związek Radziecki nie tylko nie upadł, ale trzyma się lepiej niż kiedykolwiek. Zimna wojna dalej trwa, a świat ciągle dzieli żelazna kurtyna. 20 lat późnij Polska jest państwem policyjnym, które ostatnie lata przetrwało we względnym dobrobycie. 

Pewnego dnia 2003 roku student prawa z Warszawy całkiem przypadkiem wpada na trop spisku, który 20 lat wcześniej wpłynął na ustrój polityczny. Chłopak drąży sprawę razem ze zdegradowanym milicjantem śledczym. szybko okazuje się, że ciągle są ludzie, którzy zrobią wszystko, żeby prawda nie wyszła na jaw.  

Jak mówi opis świeżutkiego zwiastuna serialu "1983":

Prawda nie czeka do pierwszego. 

Polski serial Netliksa już niedługo będzie mieć premierę. Jest już oficjalny zwiastun

"1983" - polska produkcja Netfliksa

Jak nietrudno wywnioskować po powyższym opisie, "1983" jest thirllerem i pokazuje alternatywną wersję polskiej historii. Autorem scenariusza do tej intrygującej opowieści jest Joshua Long, który był pomysłodawcą całego przedsięwzięcia. 

Główne role zagrali Maciej Musiał i Robert Więckiewicz, zaś za reżyserię były odpowiedzialne aż cztery kobiety filmu: Katarzyna Adamik, Olga Chajdas, Agnieszka Holland i Agnieszka Smoczyńska.

W obsadzie poza Musiałem i Więckiewiczem znaleźli się też Michalina Olszańska, Andrzej Chyra i Zofia Wichłacz. W znakomitej obsadzie znaleźli się także Edyta Olszówka, Mirosław Zbrojewicz, Krzysztof Wach, Patrycja Volny, Wojciech Kalarus, Mateusz Kościukiewicz oraz Ewa Błaszczyk.

Przypominamy także, że Maciej Musiał zagra także w innej produkcji Netfliksa - młody aktor dostał rolę sir Lazlo w ekranizacji serialu "Wiedźmin". Szczerze - nie możemy się doczekać, żeby go tam zobaczyć!

Więcej o: