Legendarny Stan Lee pojawił się w prawie każdym filmie nakręconym na podstawie jego komiksów. Oto zebrane sceny

Stan Lee, twórca tak kultowych postaci jak Spider Man, Hulk, Iron-Man, X-meni czy Thor, miał w zwyczaju grać małe epizody w filmach, które kręcono na podstawie jego komiksów. Nagrał też swoją scenę do produkowanego ciągle filmu "Avengers 4".

Stan Lee zmarł 12 listopada 2018 roku w pięknym wieku 95 lat. Był scenarzystą, producentem komiksów i filmów, współtwórcą wielu kultowych postaci. Przez wiele lat był także prezesem i członkiem zarządu wydawnictwa Marvel Comics, a w 2008 roku odznaczono go Narodowym Medalem Sztuki.

Stan Lee razem z innymi artystami stworzył komiksy o tak kultowych bohaterach jak m.in. Spider-Man, Iron Man, Hulk, Doktor Strange, Fantastyczna Czwórka, Daredevil, Czarna Pantera, Thor, X-Meni czy Deadpool i Venom.

Wszystkie występy gościnne Stana Lee

Na podstawie jego komiksów powstało wiele serialów animowanych i filmów fabularnych. Stan Lee często pojawiał się w nich jako "on sam" w pojedynczych scenach, tak zwanych "cameo".

Po jego śmierci wielu fanów podjęło próbę zebrania wszystkich tych wycinków, by stworzyć wspólną kompilację. Tak wygląda jedna z nich, ma blisko 12 minut:

 

Wiemy też, że Stan Lee był narratorem każdego z trzynastu odcinków serialu animowanego "Incredible Hulk" z 1982 roku. W 1989 roku w filmie "Hulk przed sądem" pojawił się jako widz siedzący na sali rozpraw. W animacji z 1994 roku "Fantastyczna Czwórka" w 4. odcinku przerywa akcję, by uruchomić tłumacza dla widzów, kiedy to Skrulle mówią w swoim języku.

W filmie "X-men" z 2000 roku Stan Lee pojawił się na chwilę jako sprzedawca napojów na plaży, a w "Spider Menie" z 2002 roku jest świadkiem ataku Zielonego Goblina i  pomaga uciec dziewczynce.

W 2003 roku Stan Lee w "Dardevilu" miał swój moment jako starszy pan z gazetą, którego główny bohater ratuje przed rozjechaniem przez auta. W tym samym roku zagrał też policjanta wychodzącego z budynku w "Hulku". Z kolei w "Spider Menie 2" Stan Lee patrzy na walkę głównego bohatera i ratuje kobietę przed spadającym gruzem.

Listę jego występów można długo wymieniać, ale wiemy też, że ciągle nie jest zamknięta. Całkiem niedawno reżyserowie filmu "Avengers: Infinity War" The Russo Brothers potwierdzili w wywiadzie z BBC Radio Scotland, że udało im się nagrać "cameo" Stana Lee do nadchodzącej czwartej części filmu "Avengers".

Szczęśliwie dwa filmy nagrywano w jednym momencie, tak też Stan zagrał w różnych scenach za jednym zamachem. Co więcej, jak informuje "ComicBook", Stan Lee ma się pojawiać w produkcjach Marvela przez cały 2019 rok.

Biografia Stana Lee dostępna jest w formie ebooka w Publio.pl >>

Więcej o: