Zmarł aktor Morten Grunwald. Był ostatnim żyjącym członkiem "Gangu Olsena"

Morten Grunwald zmarł w wieku 83 lat. Duński aktor przegrał walkę z chorobą nowotworową.

Morten Grunwald dał się poznać publiczności na całym świecie jako jeden z bohaterow kultowej duńskiej komedii "Gang Olsena". Grał tam złodziejaszka-nieudacznika Benny'ego Frandsena.

Grunwald po raz pierwszy wcielił się w niego w 1968 roku i grał go przez następne lata, aż do 1998 roku. Fani na całym świecie zapamiętają go dzięki charakterystycznym żółtym skarpetkom, które będą się kojarzyć z Bennym już zawsze. Jak donoszą duńskie media, Grunwald cierpiał na raka płuc, przez którego zmarł.

Grunwald był także reżyserem filmowym oraz teatralnym. Od 1971 roku do 1980 prowadził w Kopenhadze Bristol Teatret, w 1979 objął stanowisko menadżera w Betty Nansen Theatre, gdzie pracował do 1992 roku. Od 1977 roku prowadził także Pederem Sadolinem Østre Gasværk Teater. Przeszedł na emeryturę w 2017 roku, kiedy oznajmił, że jest już za stary, by grać.

Morten Grunwald był ostatnim żyjącym członkiem "Gangu Olsena". Poul Bundgaard czyli Kjeld Jensen, zmarł w 1998 roku w trakcie kręcenia czternastego i ostatniego filmu z serii, a Ove Sprogøe, który grał Egona Olsena zmarł w 2004 roku.