Patryk Vega nakręci film dokumentalny. O zakonnicach z Broniszewic

Patryk Vega oznajmił, że w grudniu nakręci film dokumentalny o pracy sióstr benedyktynek z Broniszewic, które prowadzą ośrodek dla niepełnosprawnych chłopców.

Patryk Vega w tym roku wyreżyserował już cztery produkcje fabularne takie jak "Kobiety mafii" czy "Plagi "Breslau", w tym dwa seriale - "Kobiety mafii" i "Botoks". Do tego postanowił dorzucić jeszcze film dokumentalny o siostrach zakonnych z Broniszewic, które zyskały sławę w całej Polsce, po tym jak zorganizowały pomysłową zbiórkę pieniędzy na budowę domu opieki dla swoich podopiecznych za pomocą dowcipnego filmu.

Patryk Vega nakręci film dokumentalny o siostrach z Broniszewic

Reżyser ogłosił na swoim koncie na instagramie, że już niedługo zajmie się produkcją filmu dokumentalnego:

Kochane Siostry, dziękuję za świetne spotkanie. Macie niesamowitą energię i cudowne, pełne dobroci serca. Powstał dzisiaj piękny projekt - w grudniu nakręcę dokument o wspaniałych rzeczach, jakie Siostry robią dla potrzebujących dzieci z Broniszewic.
 

Należy przyznać, że Patryk Vega zdecydował się tym razem na naprawdę wartościowy projekt. Siostry dominikanki z Broniszewic zajmują się bowiem prowadzeniem ośrodka dla niepełnosprawnych chłopców w zabytkowym pałacyku. W 2017 roku okazało się, że brakuje funduszy na utrzymanie instytucji. Wtedy zaradne siostry wpadły na pomysł, jak zebrać potrzebne pieniądze.

25 kwietnia 2017 roku, w światowy dzień pingwina, siostry wrzuciły do sieci humorystyczny film, w którym nakłaniały do udziału w zbiórce pieniędzy na rzecz budowy nowego ośrodka.

"Dziś światowy dzień pingwina. Przyjmujemy życzenia" - napisała siostra Eliza. I dodała, że zamiast kwiatów i bombonierek, chętnie przyjmą cegiełki na budowę domu pomocy społecznej.

Film, na którym ubrane w czarno-białe habity zakonnice, śmiesznie kiwają się na boki, szybko zdobył wielką popularność. Dzięki niemu o zbiórce pieniędzy na budowę nowego ośrodka dla 56 niepełnosprawnych chłopców, zrobiło się głośno w całym kraju, a do sióstr zgłosili się już darczyńcy i wolontariusze. Akcja cieszyła się taką popularnością, że w ten sposób zebrano 5 mln złotych.

 

W tym roku siostry także obchodziły dzień pingwina, jednak tym razem rozdawały pluszowe pingwiny osobom, które postanowiły wpłacić darowizny na wyposażenie ośrodka.

- Przyszli do nas w młodym wieku jako dzieci, niejednokrotnie przeżyli tutaj 30 lat swojego życia, mają różne schorzenia, są osoby z głęboką niepełnosprawnością, leżące, dotknięte różnego typu chorobami somatycznymi, są tacy, którzy samodzielnie nie spożywają posiłków, nie chodzą - powiedziała o podopiecznych siostra Regina w rozmowie z tvn24.pl.

Myślimy, że ten film Patryka Vegi powinien obejrzeć tym razem każdy. 

Więcej o: