Andrzej Sapkowski o "Wiedźminie" Netfliksa: Mam wszelkie powody do optymizmu

Andrzej Sapkowski w wywiadzie dla argentyńskiego magazynu "Clarin" wypowiedział się o najnowszej produkcji na podstawie jego powieści. Okazuje się, że jest zadowolony z tego, co widział.

Andrzej Sapkowski spotkał się z reporterem z Argentyny i porozmawiał z nim o swojej najsłynniejszej powieści "Wiedźmin". Dziennikarz z magazynu "Clarin" zapytał go także o gry i serial na podstawie tejże. Autor pytania o gry zignorował, jednakże o serialu Netfliksa wypowiedział się bardzo pozytywnie - relacjonuje samo "Clarin".

Andrzej Sapkowski o "Wiedźminie" Netfliksa

Andrzej Sapkowski w wywiadzie opowiedział, skąd wziął pomysł na swoją powieść i długo tłumaczył zawiłości słowiańskiej mitologii, przy czym przyznał, że jego saga tak naprawdę jest "przekształceniem klasycznej bajki", do której dodał kilka swoich pomysłów. Zdradził też, że jest bardzo zadowolony z tego, jak wyglądają postępy na planie najnowszego serialu, który produkuje Netflix:

Jestem optymistą. Serial jest przygotowywany przez prawdziwych profesjonalistów.

Pisarz dodał też, że producentka Lauren Hirsch jest świetnym fachowcem, dzięki czemu jest spokojny. Andrzej Sapkowski powiedział też, że jest zachwycony grą aktorską odtwórcy głównej roli, Henry'ego Cavilla.

Miło to wszystko usłyszeć, tym bardziej że chwilę potem padło niewygodne pytanie o CD Project Red, na co pan Andrzej odpowiedział stanowczo:

Przepraszam, ale nic nie wiem o grze i nie mam ochoty o tym mówić. Rozważę każde pytanie dotyczące gier jako nieistniejące.

Andrzej Sapkowski lata temu nie wypowiadał się pochlebnie o grach komputerowych, które powstały na podstawie jego powieści. Nieszczególnie wierzył w ich sukces, przez co zażądał za prawa autorskie od CD Project Red z góry 35 tysięcy złotych. 

Andrzej Spakowski w rozmowie z serwisem Eurogamer wyznał, że popełnił błąd nie doceniając potencjału gry:

Byłem na tyle głupi, że sprzedałem im prawa w jednej transakcji. Oferowali mi procent od dochodów, ale powiedziałem 'Nie, nie będziecie mieli z tego żadnych dochodów - dawajcie mi od razu wszystkie pieniądze. Całą sumę'. To było głupie.

Kiedy okazało się, jak wielki sukces gra odniosła pisarz wysłał przez adwokata pismo, w którym zażądał 60 mln złotych. 

Saga o Wiedźminie dostępna jest w formie ebooka w Publio.pl >>

Więcej o:
Komentarze (14)
Andrzej Sapkowski o "Wiedźminie" Netfliksa: Mam wszelkie powody do optymizmu
Zaloguj się
 • monoekann

  Oceniono 40 razy 30

  Tym razem nie był głupi. Stanowczo zażądał procentowego udziału w zyskach od seansów kinowych oraz od sprzedanych kaset VHS

 • tatankaiyotake

  Oceniono 27 razy 15

  Pisarz dobry, biznesmen kiepski. Akurat to grze właśnie wszystko zawdzięcza, bo to dzięki niej na świecie zaczęto się interesować książką a nie odwrotnie.

 • obserwatoriumpolityczne.pl

  Oceniono 13 razy 5

  Ciekawe kiedy zażąda dodatkowej kasy za film, niezależnie od podpisanej umowy itd.

 • wtop.ek

  Oceniono 9 razy 3

  Jaka slowianska mitologia? Jeśli już to celtycka i legendy arturiańskie.

 • byann

  Oceniono 11 razy 3

  Wieczorami trzaska Wiedźmina na Playstation.

 • Oceniono 1 raz 1

  Andrzej Sapkowski spotkał się z reporterem z Argentyny i porozmawiał z nim o swojej najsłynniejszej powieści "Wiedźmin".

  Ignorancja autora artykulu jest porazajaca
  Nie istnieje zadna powiesc o tytule “Wiedzmin”

 • Witold Soltysik

  0

  Panie Andrzeju. Zostaw już Pan biednego Geralta w spokoju. Niech się chłop rozwija. Śmiem twierdzić, że powinien Pan teraz zadbać o Reinmarem z Bielawy. "Trylogia husycka" to też kawał porządnej roboty

 • wielebnyelvis

  Oceniono 8 razy -8

  VHS- ? hahhhahhahahaha. Koleś- w którym wieku ty żyjesz?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX