Wykonawcy piosenek

Jednym z największych atutów "De-lovely" jest wspaniała plejada gwiazd rocka i muzyki pop, które wykonują piosenki Cole Portera. Irwin Winkler mówi: "Chcieliśmy przyciągnąć szerszą widownię. Artyści, którzy niegdyś nagrywali piosenki kompozytora, dawno nie żyją, a wielu młodych ludzi nie wie, kto to był Cole Porter. Chcieliśmy zjednać Porterowi nowych fanów, zaprosiliśmy więc do współpracy największe gwiazdy współczesnej muzyki pop".

Jedną z pierwszych wokalistek, które zgodziły się wystąpić w filmie, była siedmiokrotna laureatka nagrody Grammy Alanis Morissette. "Podczas spotkania zapytałem ją, czy nie zechciałaby zaśpiewać 'Let's Do It, Let's Fall in Love'. Spojrzała na mnie i powiedziała: 'Tak'. Nie wahała się ani chwili. Znała i uwielbiała utwory Cole Portera" - mówi Irwin Winkler. - "Podobnie było z innymi wykonawcami, do których się zwróciliśmy. Do ostatniego dnia zdjęć odbieraliśmy telefony od artystów, którzy chcieli wystąpić w naszym filmie. Nie zdziwiłbym się, gdybyśmy stali się świadkami prawdziwego renesansu twórczości Cole Portera...".

Wykonawcy mówią:

Robbie Williams - "It's De-lovely"

"Muszę przyznać, że jestem zadowolony ze swojej interpretacji, ale przy takim materiale nie sposób zawieść. Dorastałem słuchając takiej muzyki. Mój ojciec był wielkim fanem Franka Sinatry, Deana Martina i Binga Crosby, znałem więc wszystkie ich piosenki, nie wiedziałem tylko, kto tak naprawdę je napisał. Teraz wiem, że wiele z nich napisał Cole Porter. Gdy je słyszę lub śpiewam, czuję się jak w domu. Mam nadzieję, że nasz film przybliży je nowemu pokoleniu, bo zasługują na to, by nigdy ich nie zapomniano".

Elvis Costello - "Let's Misbehave"

"Wykonując mój utwór po raz pierwszy w życiu nosiłem białą marynarkę. Nic przy tym nie widziałem, bo miałem na nosie okulary ze szkłami z epoki, ale i tak było to spełnieniem moich marzeń. Cieszę się, że dane mi było wykonać jedną z bardziej niezwykłych piosenek Cole Portera, bo jego piosenki towarzyszyły mi przez całe moje życie".

Alanis Morissette - "Let's Do It, Let's Fall in Love"

"Dzięki temu filmowi mogłam wszystkim pokazać, że mam w sobie coś z Judy Garland, co dotąd skrzętnie ukrywałam. Cieszę się, że mogłam to zrobić, bo wiedziałam, że będzie to dla mnie spore wyzwanie. Lubię tremę, którą odczuwam zawsze wtedy, gdy próbuję czegoś nowego. Lęk dodaje mi sił, stając się dla mnie źródłem inspiracji".

Sheryl Crow - "Begin the Beguine"

"Dorastałam słuchając piosenek Portera, bo moich rodziców fascynowała epoka, w której tworzył. Dzięki temu filmowi mogę choć na chwilę zanurzyć się w świecie tamtych lat. Piosenka 'Begin the Beguine' ma wspaniałe, bardzo poetyckie słowa - dla wokalisty to prawdziwa gratka. Nikt nie pisał takich utworów lepiej niż Cole Porter. Myślę, że widzowie będą zaskoczeni odkrywając, jak wiele jego piosenek znają".

Diana Krall - "Just One of Those Things"

"Nasz film jest hołdem złożonym Cole Porterowi - i to hołdem mocno spóźnionym, bo taki film powinien był powstać dawno temu. Uwielbiam stare filmy i nie mogę wprost uwierzyć, że dane mi było nosić te wspaniałe kostiumy i drogą biżuterię. Zanim przystąpię do pracy nad kolejnym projektem, zadaję sobie pytanie: 'Czego nauczę się tym razem?'. Na planie 'De-lovely' nauczyłam się bardzo wiele, zwłaszcza obserwując Kevina Kline'a, który stworzył niezwykłą kreację".

Lara Fabian - "So in Love": "Cieszę się, że dane mi było zaśpiewać 'So in Love', bo piosenka ta ma w sobie wiele pasji i namiętności. Cole Porter był pionierem, bo udało mu się wymyślić nowy rodzaj muzyki".

Natalie Cole - "Ev'ry Time We Say Goodbye"

"Naszym zadaniem było przypomnieć widzom wspaniałe piosenki wielkich kompozytorów. 'De-lovely' to muzyczna wyprawa w przeszłość i ogromnie się cieszę, że dane mi było wziąć w niej udział. Bez trudu odnalazłam się w świecie, w którym wszystko było czyste i szczere. Od zawsze chciałam wystąpić w filmie, nie przypuszczałam jednak, że kiedykolwiek zaśpiewam na ekranie. Nie mogłam znieść myśli, że będę musiała oglądać samą siebie. Dopiero teraz zaczynam się do tego przyzwyczajać".