"Assassination Nation": Polowanie na czarownice trwa do dziś. Tylko narzędzia są bardziej wyrafinowane

23 listopada wchodzi do polskich kin "Assassination Nation" - czarna komedia i thriller w jednym. Reżyser Sam Levinson zaprasza do współczesnego Salem, które ogarnia chaos i przemoc po tym, jak haker wykrada, a potem rzuca na żer sieci sekrety z życia mieszkańców miasteczka.

326 lat temu miasteczko Salem opanowała masowa histeria. Zaczęło się najsłynniejsze polowanie na czarownice pełne przemocy, zarówno fizycznej jak i psychicznej, hipokryzji i fałszywych oskarżeń. Sam Levinson pokazuje, że w 2018 roku te same mechanizmy działają tak samo dobrze - tylko narzędzia oprawców są inne.

"Assassination Nation" w kinach od 23 listopada

Levinson jest zarówno reżyserem jak i scenarzystą swojego najnowszego filmu, który swoją światową premierę miał na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Sundance. Krytyków już wtedy zachwyciła szaleńczo poprowadzona historia i jej wizualny rozmach.

Sam Levinson, reżyser i scenarzysta filmu, pokazuje współczesnymi obrazami,  językiem i bohaterami, jak wyglądało pierwsze polowanie na czarownice. Bo nie trzeba wiele, żeby rozpętać masowe szaleństwo, które pochłonie wszystkich niczym lawina. Salem w 2018 roku nie różni się zbytnio od miasteczka sprzed 326 lat. 

 

Reżyser nowatorsko połączył czarną komedię, horror, satyrę i thriller by bezlitośnie zobrazować mentalność społeczeństwa doby cyfrowej. 

Głównymi bohaterkami jego dynamicznej fabuły są Lily (Odessa Young), Bex (Hari Nef), Em (Abra) i Sarah (Suki Waterhouse). To licealistki, które więcej uwagi poświęcają życiu w sieci, niż temu co dzieje się wokół nich. Patrzą na świat przez pryzmat mediów społecznościowych, "lajków" i "folołersów". W ich beztroskim i jakże typowym życie nastąpi dramatyczny zwrot.

Wystarczył jeden telefon, który wpadł w niepowołane ręce. Nieznany haker zyskał nagle dostęp do ich największych sekretów - wiadomości, zdjęć i filmów. Nie miał ich zobaczyć nikt niepowołany.

Internetowy pirat sprawia jednak, że kompromitujące tajemnice dziewczyn poznaje całe miasto. Wtedy rusza fala... Policja prowadzi śledztwo, a tajemnice kolejnych ludzi wychodzą na jaw. Miasto powoli popada w obłęd.