Będzie nowy "Król Lew" Disneya. Jest już pierwszy polski zwiastun. Zapowiada się wielki sukces

Disney sięga po swoją klasykę i przygotował nową wersję kultowej animacji "Król Lew". Do kin trafi 19 lipca 2019 roku. Pierwszy zwiastun z polską ścieżką dźwiękową zabiera w prawdziwie sentymentalną podróż - Wiktor Zborowski ponownie użyczył głosu Mufasie.

Disney pokazał pierwszy zwiastun nowej wersji "Króla Lwa" i jednego jesteśmy pewni - nikt, kto widział jako dziecko oryginał, nie pozostanie obojętny. To jest podróż sentymentalna. W polskiej wersji filmu będzie w tym duża zasługa magnetycznego głosu Wiktora Zborowskiego.

Pierwszy polski zwiastun "Króla Lwa"

Po sukcesie aktorskiej wersji "Księgi Dżungli" Disney wziął się za jeden ze swoich najpopularniejszych filmów - "Króla Lwa". Nowa animacja pojawi się w kinach 19 lipca 2019 roku - łatwo zapamiętać taką datę.

Dzięki pierwszemu zwiastunowi już wiemy, że na pewno początek filmu będzie bardzo podobny do "kreskówkowego" oryginału. Niewątpliwie największą siłą rażenia polskiej ścieżki dźwiękowej jest powrót Wiktora Zborowskiego w roli Mufasy - jego głos nadaje odpowiednio nostalgicznej i emocjonalnej rangi udostępnionym już kadrom. Grafika jest przy tym przejmująco realistyczna, tym ciekawiej będzie patrzeć na rozmawiające ze sobą lwy i inne zwierzęta.

Nowy "Król Lew" - co już wiemy?

Amerykańska obsada "Króla Lwa" robi duże wrażenie - Beyonce zagra lwicę Nalę (ukochaną Simby, głównego bohatera) i zaśpiewa największe przeboje tak dobrze nam wszystkim znane. Co jeszcze wiemy?

Simbę zagra Donald Glover, Pumbą będzie komik Seth Rogen, a jego towarzyszem Timonem zostanie Billy Eichner będzie Timonem. Słynny John Oliver zagra Zazu, zaś złego Skazę Chiwetel Ejiofor. Co do polskiej ścieżki dźwiękowej mamy już pewność co do powrotu Wiktora Zborowskiego.

Reżyserią najnowszego "Króla Lwa" zajmuje się Jon Favreau, czyli człowiek odpowiedzialny za sukces pierwszej i drugiej części filmu "Iron Man" oraz bardzo udanej "Księgi Dżungli" i jej drugiej części w wersji aktorskiej. Ostatnio zajmuje się też reżyserowaniem zyskującego coraz większą popularność serialu "Młody Sheldon", który jest spin-offem już kultowego sitcomu "Teoria wielkiego podrywu".

Elton John napisze muzykę do "Króla Lwa"

Wszyscy doskonale pamiętamy, że oscarowa piosenka Eltona Johna i Tima Rice'a "Can You Feel The Love Tonight" współtworzyła magię pierwszej realizacji "Króla Lwa". Piosenkarz potwierdził już jakiś czas temu, że napisze muzykę także do nowej wersji filmu razem z Timem Ricem. Wiadomo także, że Hans Zimmer ponownie skomponuje ścieżkę dźwiękową oraz, że Beyonce napisze razem z Eltonem Johnem finałową piosenkę.

Więcej o: