John Malkovich jako Herkules Poirot Agathy Christie ma trudne zadanie. Musi się zmierzyć z legendą

John Malkovich zagra w adaptacji powieści Agathy Christie popularnego detektywa Herculesa Poirota. I choć wiadomo, że to świetny aktor, przyjdzie mu się zmierzyć z legendą wieloletniego odtwórcy tej postaci, Davida Sucheta. Wiadomo, że kiedy w grę wchodzą sentymenty, nie ma taryfy ulgowej.

John Malkovich został nowym Herculesem Poirot w nadchodzącej ekranizacji powieści Agathy Christie "A.B.C". Serial produkuje BBC, a u boku hollywoodzkiego aktora zobaczymy znanego z roli w Harrym Potterze Ruperta Grinta i Tarę Fitzgerald. Pierwsze odcinki już w grudniu.

"A.B.C." 

"A.B.C." to jedna z bardziej mrocznych powieści Agathy Christie. Głównym przeciwnikiem Herculesa Poirot jest seryjny morderca, który działa na terenie całej Anglii. Przestępca jest sprytny, pewny siebie i niezwykle skuteczny - wodzi detektywa tak długo za nos, że na szali jest jego reputacja.

Zabójca wybiera ofiary w kolejności alfabetycznej, a przy ich zwłokach zostawia rozkłady jazdy pociągów - także ułożone w kolejności alfabetycznej. Co więcej, morderca wysyła do detektywa notatki przed każdym morderstwem ze wskazówkami. Sami rozumiecie, że akcja będzie intensywna.

BBC pokazało, jak będzie wyglądał ich nowy Hercules Poirot.

The A.B.C. MurdersThe A.B.C. Murders BBC / Materiały prasowe

Wiemy także, jak będą wyglądać pozostali członkowie obsady:

'The A.B.C Murders''The A.B.C Murders' BBC | Materiały prasowe

Rupert Grint wcieli się w inspektora Crome’a. U jego boku zagrają także Tara Fitzgerald, Andrew Buchan, Eamon Farren i Freya Mavor. Za reżyserię opowiedziany jes Alex Gabassi. Wszystkie odcinki "A.B.C." będą dostępne na platformie Prime Video.

John Malkovich tym samym został kolejnym wcieleniem najsłynniejszego belgijskiego detektywa, choć należy pamiętać, że w tej kategorii tak naprawdę król jest tylko jeden.

Od 1989 do 2013 roku to rola należała nieodmiennie do Davida Sucheta, który zagrał w 70 odcinkach doskonałego serialu "Poirot".

 

Przez lata widzowie skojarzyli postać detektywa właśnie z tym aktorem i takim przyzwyczajeniem trudno walczyć. 

Książki Agathy Christie dostępne są w formie ebooków w Publio.pl >>

Więcej o: