John Malkovich gra w kontynuacji "Młodego Papieża". Już pracuje na planie serialu HBO

John Malkovich dołączył do obsady kontynuacji głośnego serialu HBO "Młody Papież". "The New Pope" to tytuł najnowszego sezonu, a zdjęcia kręcone są już we Włoszech.

"Młody Papież" to dzieło Paolo Sorrentino, a Jude Law, który zagrał w nim Lenny'ego Belardo (czyli Papieża Piusa XIII) dostał za tę rolę Złote Globy w 2017 roku. Teraz powstaje kontynuacja serialu o znamiennym tytule "Nowy Papież", gdzie jedną z głównych ról zagra nikt inny a John Malkovich - donosi HBO.

John Malkovich gra w "The New Pope"

"The New Pope" ponownie wyreżyseruje Paolo Sorrentino - to on napisał scenariusz razem z Umberto Contarello. Większość szczegółów związanych z nową produkcją zostaje dalej owiana tajemnicą, ale wiemy, że oprócz Johna Malkovicha w serialu zagra także sam Jude Law. Nie jest jednak jasnym, czy wcieli się w tę samą postać, co wcześniej.

 

HBO i firma Sky Italia są koproducentami. Prace na planie zaczęły się w tym miesiącu, pierwsze zdjęcia już wyciekły do sieci:

 

John Malkovich rzadko gra w serialach, ale ostatnio robi coraz więcej wyjątków. Aktor zaangażował się w mini-serial BBC na podstawie powieści Agathy Christie "A.B.C.", gdzie gra główną rolę detektywa Herculesa Poirot. Aktor był do tej pory dwukrotnie nominowany do Oscara za swoje role drugoplanowe w "Na linii ognia" i "Miejsca w sercu".

Kasia Smutniak w filmie nagrodzonego Oscarem reżysera. "Oni" opowiedzą o Silvio Berlusconim

Więcej o: