Premiery kinowe w grudniu 2018. "Marry Poppins", "Aquaman" czy Spider-Man. To będzie rozrywkowy miesiąc!

Grudzień zdominują premiery filmów rozrywkowych i rodzinnych. Disney szykuje powrót legendarnej Marry Poppins, czekają nas też wycieczka do świata Spider-Mana czy Aquamana. Nie znaczy to, że zabraknie propozycji ambitniejszych.

Grudzień to miesiąc, kiedy moc uciechy będą mieli wielbiciele filmów rozrywkowych, a także młodsi widzowie. Dystrybutorzy zadbali o to, żeby przed świętami było się na co rodzinnie wybrać do kina. Ale spokojnie, znajdzie się też coś dla wyznawców nieco poważniejszej kinematografii. Na ekrany trafi m.in. film, który rywalizuje o Oscara z naszą "Zimną wojną" oraz filmowy portret seksskandalu, który rozpętał się wokół włoskiego premiera Silvio Berlusconiego. 

"Kraina wielkiego nieba”, reż. Paul Dano, prod. June Pictures (2018)

 

Jeanette wydaje się z pozoru szczęśliwa w swoim małżeństwie. Jednak pozory, jak to pozory, są mylące. Mąż kobiety nie radzi sobie z problemami, jakie niesie życie. Postanawia wyjechać i zostawić żonę samą z ich dorastającym synem na kilka miesięcy.

Jeanette chce znowu poczuć się kochana i pożądana, wdaje się więc w ekstatyczny romans. Dzięki temu znowu czuje się młoda. Na chwilę staje się znowu szaloną, atrakcyjną i pełną życia dziewczyną. Niestety, nic nie może przecież wiecznie trwać...

Film jest debiutem reżyserskim - niezwykle udanym - Paula Dano, który nakręcił go na podstawie bestsellerowej powieści "Wildlife" Richarda Forda. W rolach głównych wystąpili Carey Mulligan oraz Jake Gyllenhaal.

„Fuga”, reż. Agnieszka Smoczyńska, prod. Mental Disorder 4 (2018)

 

"Fuga" to drugi film fabularny Agnieszki Smoczyńskiej, reżyserki wielokrotnie nagradzanych "Córek dancingu", m.in.: Nagrodą Specjalną Jury za „unikalną wizję i design” na prestiżowym amerykańskim festiwalu filmowym Sundance, wyróżnieniem dla Najlepszego Debiutu Reżyserskiego na Festiwalu Filmowym w Gdyni oraz Polską Nagrodą Filmową Orła 2016 w kategorii „Odkrycie roku”.

Alicja po utracie pamięci definiuje siebie na nowo jako osobę niezależną i
bezkompromisową. Robi to z dala od rodziny. Jednak po dwóch latach wraca do
swojego poprzedniego życia, którego zwyczajnie nie pamięta.

Wszyscy oczekują, że będzie się zachowywać jak dawniej i wejdzie w rolę matki, żony i córki. Ona jednak nie pamięta, że kochała tych ludzi. Syn i mąż nie mogą jej
rozpoznać, bo choć wygląda podobnie, to wydaje im się obca. Reżyserka stawia
pytanie: czy pamięć o dawnym uczuciu jest potrzebne do szczęścia?

W rolach głównych wystąpili nagrodzeni na Festiwalu Filmowym w Gdyni: Gabriela Muskała ("Moje córki krowy"), Łukasz Simlat ("Konwój") i Zbigniew Waleryś ("Papusza").

 „Roma”, reż. Alfonso Cuarón, prod. Esperanto Filmoj (2018)

 

"Roma" Alfonso Cuarona jest głównym konkurentem ''Zimnej wojny'' w walce o Oscara dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego. Film, podobnie jak "Zimna wojna" jest czarno-biały i podobnie jak w przypadku Pawlikowskiego, jest oparty o rodzinną historię samego reżysera. Podczas gdy Polak opowiada o burzliwej miłości swoich rodziców w politycznie trudnym okresie powojennych napięć w Europie, Cuarón przedstawia nostalgiczną historię swojej niani, która zaszła w pozamałżeńską ciążę w katolickim Meksyku.

„Aquaman”,  reż. James Wan, prod. DC, Warner Brothers (2018)

 

Szykujcie się na niezłą zabawę. Znany doskonale z serialu "Gra o tron" Jason Momoa w najnowszej produkcji DC wcielił się we władcę mórz, który musi uratować świat.

Główny bohater filmu, Arthur Curry wiedzie spokojne życie, gdy okazuje się, że choć jego ojciec jest zwykłym człowiekiem, to matka ma dużo bardziej intrygującą genologię. Pochodzi bowiem z podwodnego królestwa Atlantydy, a jej syn, dotychczas żyjący na powierzchni ziemi, jest pretendentem do morskiego tronu. On sam nie pali się do przejęcia władzy w podwodnym królestwie, czuje się wyobcowany z obu swych światów, ale musi podjąć walkę, by uratować świat przed zagładą.

„Mary Poppins powraca”, reż. Rob Marshall, prod. Disney (2018)

 

Disney po raz kolejny sięga po swoją klasykę. Tym razem ożywił postać Marry Poppins, którą w pierwszej ekranizacji kultowej powieści dla dzieci zagrała Julie Andrews. Tym razem w niezwykłą nianię wcieliła się doskonała Emily Blunt.

Akcja najnowszej części będzie się rozgrywać 25 lat po wydarzeniach z pierwszego filmu. Marry Poppins wróci do swoich wychowanków, by tym razem wychować nowe pokolenie rodziny Banksów. U boku Emily Blunt pojawią się takie sławy jak Meryl Streep i Colin Firth, Angela Lansbury, Julie Waters czy Dick van Dyke.

„Spider-Man Uniwersum”, reż. Bob Persichetti, prod. Marvel (2018)

 

"Spider-Man Uniwersum" to projekt ze wszech miar interesujący. Po pierwsze uwagę zwraca już sam sposób animacji, który nawiązuje do estetyki komiksowych obrazków. Po zwiastunie widać, że wizualnie będzie intrygująco. Po drugie - tym razem nie dostaniemy tylko jednego Spider-Mana i jednej historii z super bohaterem.

Tym razem prym będzie wiódł Miles Morales, który w komiksowym świecie Ultimate przejął pałeczkę po Peterze Parkerze, kiedy ten zmarł. Niemniej okaże się, że nie tylko on ma niezwykłe umiejętności. Spotka się z różnymi wcieleniami Spider-Mana z alternatywnych rzeczywistości. Wszyscy będą musieli walczyć o ocalenie świata.

 „Teraz albo nigdy”, reż. Peter Segal, prod. STX Entertainment (2018)

 

Jennifer Lopez znowu postanowiła pokazać, że nie tylko śpiewa i tańczy, ale potrafi też grać w filmach. Tym razem zagrała w komedii o kobiecie, która choć jest świetnym pracownikiem, pełnym oddania, ze świetnymi pomysłami, skutecznym i inteligentnym, od lat jest pomijana przy awansie. Ten zawsze dostaje jakiś łysy facet po 40-tce.

Dziewczyna po prostu miała tego pecha, że nie było jej stać na studia. Pewnego dnia jednak dostaje zaproszenie do firmy w ekskluzywnym biurowcu i... dostaje tam doskonałą pracę. Okazuje się, że w sieci ktoś życzliwy umieścił jej bardzo podrasowane CV. Choć jest świetne, a Maya zdolna, to jednak jej nowa przeszłość zawodowa jest kompletnie zmyślona. Bohaterka będzie musiała nie tylko zmierzyć się z nieznanym sobie światem, ale też zawalczyć o najbliższych ludzi, kiedy jej prawdziwa przeszłość o sobie przypomni.

„Oni”, reż. Paolo Sorrentino, prod. Indigo Film (2018)

Kasia Smutniak w filmie nagrodzonego Oscarem reżysera. "Oni" opowiedzą o Silvio Berlusconim

Paolo Sorrentino wraca do nas z opowieścią o Silvio Berlusconim. Nagrodzony Oscarem reżyser pokaże w filmie "Oni" kulisy życia jednego z najbardziej kontrowersyjnych polityków ostatnich lat. Z byłym premierem Włoch kojarzy się słynna afera seksualna, ochrzczona przez media mianem "Bunga Bunga". W jednej z głównych ról wystąpi polska modelka Kasia Smutniak. Premiera filmu już 28 grudnia.

Lista wszystkich premier kinowych w grudniu 2018:

6 GRUDNIA, CZWARTEK

Miśków 2-óch w Nowym Jorku 

7 GRUDNIA, PIĄTEK

Kraina wielkiego nieba
Zabójcze maszyny
Fuga
Diabeł: Inkarnacja
Nadmiar łaski
Sergio i Siergiej
Pod wiatr

12 GRUDNIA, ŚRODA

Deadpool 2 (wznowienie)

13 GRUDNIA, CZWARTEK

Autsajder

14 GRUDNIA, PIĄTEK

Roma
Kursk
Zwierzęta
Genesis 2.0
The Quake. Trzęsienie ziemi
Mali bohaterowie

19 GRUDNIA, ŚRODA

Aquaman
Mary Poppins powraca

21 GRUDNIA, PIĄTEK

 Królowa Śniegu: Po drugiej stronie lustra

25 GRUDNIA, WTOREK

Spider-Man Uniwersum
Pech to nie grzech

28 GRUDNIA, PIĄTEK 

Teraz albo nigdy
Oni
Płomienie
13 kamer
Amatorzy

Więcej o: