Sean Bean, Helen Hunt a obok nich Tomasz Kot i Zofia Wichłacz. Wszyscy zagrają w jednym serialu

Tomasz Kot i Zofia Wichłacz są w obsadzie serialu "World on fire" BBC. Ogłoszono, że w tej samej produkcji zagra także słynny Sean Bean.

"World on fire" to najnowszy serial w produkcji BBC, który ma pokazać obraz II wojny światowej widzianej oczami zwykłych ludzi, w którym zagra zdobywczyni Oscara Helen Hunt. Co ważne, w filmie pojawi się całkiem rozbudowany wątek polski, dzięki czemu w obsadzie znaleźli się Tomasz Kot i Zofia Wichłacz. Teraz wiadomo, że swój epizod zagra także popularny hollywódzki aktor Sean Bean.

Tomasz Kot i Zofia Wichłacz zagrają z Seanem Beanem

Najnowsza produkcja BBC ma pokazywać głównie wydarzenia pierwszego roku II drugiej wojny światowej, a akcja będzie skonstruowana tak, by opisać losy zwykłych ludzi z Anglii, Polski, Francji, Niemiec i USA. Filmowcy chcą uwidocznić, jak dramatycznie wojna wpłynęła na codzienne życie ludzi, opisując losy pojedynczych osób z różnych zakątków świata.

Co dla nas najważniejsze, w serialu wystąpią Tomasz Kot i Zofia Wichłacz, a oprócz nich nagrodzona Oscarem Helen Hunt, a także słynny Sean Bean. Nie jest to jednak koniec listy obiecujących aktorów. W najnowszym serialu zagra nominowana do Oscara Lesley Manville, która zdobyła nagrodę Oliviera. U ich boku pracować będą wschodzące gwiazdy brytyjskiej kinematografii Jonah Hauer-King i Julia Brown.

Na planie pracują także Brian J. Smith, Bruno Alexander, Johannes Zeiler i Eugénie Derouand.

Zdjęcia zaczęły się w październiku w czeskiej Pradze, a potem ekipa będzie pracować także w Manchesterze, Londynie, Paryżu i Berlinie - informuje samo BBC.

"World on fire" - polski wątek

Wedle zapewnień twórcy serialu, Petera Bowkera, serial będzie się zaczynać od wątku osadzonego w Polsce:

"World on fire" opowiada ukryte w tle wielkich wydarzeń historycznych ludzkie historie. Zaczyna od historii Harry'ego, angielskiego tłumacza w Warszawie, jego polskiej kochanki Kasi, po Lois, dziewczynę, która czeka na niego w domu.

Serial ma mieć siedem odcinków, które trwać będą godzinę.

Więcej o: