Ewan McGregor zagra w kontynuacji "Lśnienia". Stephen King jest tym zachwycony

Ewan McGregor, znany choćby z roli Obi-Wana Kenobiego w "Gwiezdnych wojnach", wcieli się w postać dorosłego Danny'ego. To główny bohater powieści "Doktor Sen", która jest kontynuacją słynnego "Lśnienia".
Zobacz wideo

Ewan McGregor wcieli się w postać Danny'ego Torrance'a, syna postaci odgrywanej przez Jacka Nicholsona w słynnym "Lśnieniu" w reżyserii Stanleya Kubricka. Jest o tyle, interesująco, że Stepehen King dziełem Kubricka nie był zachwycony. Ale media donoszą, że z wyboru McGreogra jest zadowolony.

Ewan McGregor w kontynuacji "Lśnienia"

Stephen King w 2013 roku wydał powieść "Doktor Sen", która opowiada o losach syna głównego bohatera "Lśnienia". Z Dannym spotykamy się ponownie, kiedy jest już dorosłym mężczyzną. Niemniej traumatyczne wydarzenia w hotelu Panorama ciągle go prześladują. Danny uzależnił się od alkoholu, nie może znaleźć sobie stałego zajęcia i nie za bardzo panuje nad swoim życiem.

Rzuca nim po całym kraju, aż w końcu ląduje w małym miasteczku w New Hampshire, gdzie znajduje zajęcie w lokalnym domu starców. Do tego jest obdarzony specyficzną umiejętnością, która stanie się podstawą do rozwinięcia fabuły.

Za reżyserię filmu "Doktor Sen" odpowiedzialny jest Mike Flanagan, który stworzył dla Netfliksa przebojowy serial "Nawiedzony dom na wzgórzu". Zarówno on, jak i Ewan McGregor obiecują, że zachowają pełne poszanowanie dla fabuły książki. Stanley Kubrick zdecydował się zmienić zakończenie "Lśnienia", przez co Stephen King do dziś nie lubi jego filmu.

Reżyser jest jednocześnie scenarzystą, a Ewan McGregor ściśle z nim współpracuje. Obaj zapewniają, że scenariusz "Doktora Snu" jest wierny pierwowzorowi. King  niewątpliwe będzie z tego powodu zadowolony. USA Today donosi też, że pisarz wyraził aprobatę dla kandydatury McGregora - pasuje do jego wizji Danny'ego idealnie. Niewątpliwie to bardzo dobrze wróży całej produkcji. 

Ewan McGregor w ramach przygotowań do pracy na planie odświeżył sobie powieści pisarza, ma też nadzieje na osobiste spotkanie z Stephenem Kingiem. Premiera filmu jest planowana na 2020 rok.

Więcej o: