Kultowy serial "Przyjaciele" nie zniknie z Netfliksa. Cena jednak jest ogromna

Netflix musi zapłacić właścicielowi praw do serialu około 100 milionów dolarów, by utrzymać licencję na wyświetlanie "Przyjaciół".

"Przyjaciele" mieli zniknąć z Netfliksa. W ostatniej chwili udało się podpisać umowę na przedłużenie licencji, ale cena wzrosła znacząco. Do tej pory Netflix płacił za serial 30 mln dolarów rocznie - w 2019 roku wyłoży na to samo 100 milionów.

"Przyjaciele" zostaną na Netfliksie

"Przyjaciele" to jeden z najpopularniejszych seriali komediowych na świecie. I choć prace na planie ustały już 14 lat temu, fani oglądają sitcom nieustannie.

Do tej pory serial można było obejrzeć między innymi na platformie Netflix, jednak z końcem 2018 roku licencja od producenta wygasa, co oznacza, że produkcja miałaby zniknąć z oferty już na początku 2019 roku.

Jednak Netflix w ostatniej chwili podpisał umowę na zawrotną sumę 100 milionów dolarów - donosi "The New Yorker".

Zdaniem ekspertów to dowód, że zainteresowanie serialem jest ogromne, a także mówi sporo o sytuacji na rynku. Jednocześnie pokazuje, jak duże jest zapotrzebowanie na treści w dobie oglądania filmów online.

I co więcej, okazuje się, że Netfliksowi opłaca się płacić tak wysoką cenę, bo chce zdobywać i przyciągać coraz więcej użytkowników. Z drugiej strony wiadomo, że Warner Media i Disney planują stworzenie własnych platform cyfrowych z filmami online.

Jak dalej donosi "The New York Times", zarówno WarnerMedia i Netflix nie chcą komentować szczegółów tej wyjątkowo wysokiej transakcji.

Więcej o: