Krystyna Janda w przejmującym spektaklu "Ucho, gardło, nóż". Sztuka na żywo w Heliosach w całej Polsce

14 grudnia o godz. 19.30 odbędzie się transmisja wyjątkowego spektaklu Krystyny Jandy "Ucho, gardło, nóż" z warszawskiego Teatru Polonia. Miłośnicy talentu Jandy i doskonałego teatru sztukę obejrzą w kinach Helios. Projekt jest wynikiem współpracy z platformą #TheMuBa.

 #TheMuBa (theatre - music - ballet) to spektakle teatralne, koncerty i przedstawienia baletowe dostępne na żywo na nowoczesnej platformie internetowej. Ten innowacyjny projekt stworzony został przez aktora Borysa Szyca oraz Jarosława Kuźniara i Marka Maślankę.

"Ucho, gardło, nóż" to sześciogwiazdkowy monodram wyreżyserowany i mistrzowsko zagrany przez Krystynę Jandę. Artystka i szefowa Fundacji Na Rzecz Kultury, która w Warszawie prowadzi Teatr Polonia i Och-Teatr - jest autorką adaptacji teatralnej książki Vedrany Rudan (o tym samym tytule), na której oparty jest spektakl. Główna bohaterka - Tonka Babić, to kobieta po pięćdziesiątce, która spędza bezsenną noc.

Leży w łóżku przy włączonym bez dźwięku telewizorze i – pochłaniając kolejne tabliczki czekolady – opowiada swoje życie. Przeskakuje z miejsca na miejsce. Tragiczne wydarzenia bałkańskiej wojny przeplata komicznymi epizodami, rwie narrację, droczy się z ciekawskim czytelnikiem - podglądaczem. Jest szczera aż do bólu, nie oszczędza nikogo, ale przede wszystkim nie oszczędza samej siebie.

Transmisja w 39 kinach sieci Helios w całej Polsce rozpocznie się o godzinie 19.30 (seans nie będzie poprzedzony blokiem reklamowym).

Szczegóły dostępne są na stronie sieci Helios>>>