"Wataha" wróci na HBO w trzecim sezonie. To jeszcze nieoficjalne doniesienia

"Wataha", czyli wciągający serial o Straży Granicznej w Bieszczadach, miałby wrócić na małe ekrany w przyszłym roku, mówią nieoficjalne jeszcze doniesienia portalu Wirtualne Media.

HBO ponoć przygotowuje się do wyprodukowania trzeciego już sezonu serialu "Wataha". Przypominamy, jego drugi sezon jako pierwszy w historii europejskiego oddziału stacji HBO, miał jednocześnie premierę w 19 krajach.

Trzeci sezon "Watahy"

Trzeci sezon "Watahy" miałby trafić na ekrany już jesienią 2019 roku, donoszą Wirtualne Media.

Portal nieoficjalnie uzyskał informację, że stacja pracuje nad kontynuacją popularnego serialu o bieszczadzkich pogranicznikach. Jeszcze nie do końca wiadomo, na jakim etapie są prace nad kolejnym sezonem "Watahy", jednakże dość bliska data premiery sugeruje, że powinny być już być bardzo zaawansowane.

Co nas czeka w najnowszym sezonie jeszcze nie wiemy, ale przypomnijmy, jak dla Gazeta.pl Leszek Lichota (odtwórca roli kapitana Rebrowa) podsumował dwa pierwsze sezony:

W pierwszej serii świat był poukładany, a tutaj wszystko jest wywrócone do góry nogami i każda postać ma problem. Drugi sezon jest bardziej dynamiczny, atmosfera jest gęstsza.

Jak widać po tych słowach, możemy liczyć na to, że twórcy dalej będą próbować nas zaskoczyć.

"Wataha"

Pierwszy sezon serialu miał premierę jesienią 2014 roku, a drugi sezon trafił na ekrany w 2017 roku. Jak widać przerwa pomiędzy sezonami była dłuższa niż teraz. Warto tez podkreślić, że projekt cieszył się takim zaufaniem szefostwa stacji, że miał premierę w 19 europejskich krajach, takich jak Szwecja, Dania, Norwegia, Finlandia czy Hiszpania. Na HBO GO można go obejrzeć w Czechach, Słowacji, na Węgrzech, w Rumunii, Bułgarii, Chorwacji, Serbii, Słowenii, Macedonii, Bośni i Hercegowinie, Czarnogórze, Mołdawii oraz w Kosowie.

Aleksandra Popławska przed premierą drugiego sezonu tak w wywiadzie dla Gazeta.pl skwitowała popularność serialu wśród zagranicznych widzów:

Myślę, że ta słowiańskość może podobać się ludziom z Zachodu - nie pokazaliśmy im tego, co znają, tylko prawdziwy Wschód, coś, czego nie mają na co dzień i trochę się tego boją. Pierwszy sezon był emitowany w ponad 20 krajach. Zagraniczni widzowie lubią Polskę w takiej nieokiełznanej, “dzikiej” wersji. Podobnie było z “Idą” Pawlikowskiego, która osiągnęła międzynarodowy sukces - tam także Polska była “niecywilizowana”.

Głównym bohaterem pierwszego sezonu "Watahy" był kapitan Wiktor Rebrow, w którego wcielił się Leszek Lichota. W drugim sezonie zaś położono nieco większy nacisk w postać nieustępliwej prokurator Igi Dobosz, którą zagrała Aleksandra Popławska. W poprzednim sezonie wprowadzono także postać Adama Halmana, porucznika ABW, którego zagrał Grzegorz Damięcki.

Więcej o: