Showmax znika z Polski. Podpowiadamy, które seriale i filmy obejrzeć, póki jest dostępny

Po dwóch latach działalności w Polsce znika popularny serwis Showmax, w którym można oglądać filmy i seriale. Będzie dla nas dostępny tylko do 31 stycznia 2019 roku. To daje nam prawie 2 miesiące na obejrzenie dostępnych tam filmów i seriali.

Showmax wyprodukował m.in. pięcioodcinkowy serial kryminalny "Rojst", bardzo chwalony przez krytyków, czy serial satyryczny "Ucho prezesa". Platforma ma ostatni sezon tej satyru na wyłączność i nie wiadomo jeszcze, co się stanie z tymi autorskimi produkcjami. Oglądajcie póki macie czas! Oto krótki wybór najciekawszych pozycji.

"Ucho prezesa"

Showmax sfinansował produkcję ostatniego sezonu najpopularniejszego serialu satyrycznego opowiadającego o polskim życiu politycznym. Wcześniej produkcję można było obejrzeć także na youtubie, jednak teraz jest to treść dostępna tylko na tej platformie. 

"Rojst"

W tej produkcji główne role zagrali Andrzej Seweryn i Dawid Ogrodnik. Akcja serialu jest osadzona w latach 80. w Polsce. Gdzieś na południowym zachodzie kraju dochodzi do bardzo brutalnego i podwójnego morderstwa. Ginie młoda prostytutka i miejscowy komunistyczny działacz. W tym samym czasie samobójstwo popełnia para nastolatków. Doświadczony i zgorzkniały dziennikarz z lokalnej gazety ma napisać materiał o zbrodni - w tej roli Seweryn. W tym samym czasie zatrudnia się tez młody redaktor, którego portretuje Ogrodnik. Młody dziennikarz zaczyna śledztwo własne śledztwo w sprawie i im więcej zna szczegółów, tym bardziej zanurza się w bagnie, czyli tytułowym rojście.

Filmy Wojciecha Smarzowskiego

Showmax zainwestował w licencje na filmy jednego z najlepszych polskich reżyserów, autora przebojowego "Kleru". Na platformie można zobaczyć także jego "Drogówkę", "Wesele", "Pod mocnym aniołem" czy "Dom zły". Smarzowski specjalnie dla Showmax nakręcił w 2017 roku film "Ksiądz", w którym główną rolę zagrał Arkadiusz Jakóbik.

Prawie wszystkie filmy Patryka Vegi

Patryk Vega jest szczególnie związany z Showmaxem. Start platformy w Polsce zapowiedział jego krótkometrażowy film "Czerwony punkt", w którym zagrał Ewan McGregor. Sam Vega na potrzeby Showmaxa nakręcił seriale "Botoks" i "Kobiety mafii na podstawie swoich kinowych przebojów. Teraz swoją premierę ma tam jego najnowszy film kryminalny "Plagi Breslau", w którym główną rolę zagrała Małgorzata Kożuchowska. Co ciekawe, w Polsce można obejrzeć można tylko na Showmaxie, a za granicą miał on swoją premierę kinową. Recenzenci zarówno mieszali go z błotem, jak i chwalili.

Inne polskie seriale

Na Showmaxie można także zobaczyć takie polskie produkcje jak kontrowersyjne seriale animowane "Blok Ekipa" i "Kapitan Bomba". Dostępny jest także serial "Egzorcysta" .

"Opowieści podręcznej"

"Opowieści podręcznej" to serial na podstawie powieści Margaret Atwood. To dystopijna wizja świata, który staje na krawędzi wyginięcia. Znaczna kobiet nie może mieć już dzieci. W Gilead, państwie które powstało po upadku USA, postanawia się, że kobiety grzeszne, lecz zdolne do zajścia w ciążę, będą rodzić dzieci zamożnym rodzinom. Producent niedawno ogłosił, że powstanie drugi sezon tej głośnej produkcji. 

"Fargo"

Fani filmu "Fargo" braci Coen niewątpliwe powinni zobaczyć także serial bezpośrednio odwołujący się do ich dzieła. Zresztą Coenowie sami napisali scenariusz także i do tej produkcji. Każdy z trzech sezonów pokazuje inną niewiarygodną historię, w której spiętrzone kłamstwa bohaterów prowadzą do tragicznego końca. Do tej pory wystąpili tam tak znakomici aktorzy jak Ewan McGregor, Kirsten Dunst, Martin Freeman, Billy Bob Thornton czy Kirsten Dunst. Przy okazji na platformie można obejrzeć też film z 1996 roku. 

"Luther"

"Luther" to serial kryminalny z Idrisem Elbą w roli głównej. To opowieść o detektywie, który ściga zbrodnie na mrocznych ulicach Londynu. Przy okazji sam jest odpowiednio złożoną jednostką z własnymi demonami, z którymi musi się uporać. Serial jest na tyle popularną produkcją, że powstaje właśnie już 5. sezon. 

Inne seriale BBC

"Luther" to tylko jedna z produkcji BBC, które są tam dostępne. Brytyjska telewizja słynie z robienia wyśmienitych seriali. Na wielbicieli czekają także  "SS-GB", "The Kettering Incident", "Ripper Street" czy legendarny i kultowy w Polsce serial komediowy "Allo 'Allo".

 

Światowe przeboje - seriale

Showmax oferuje swoim użytkownikom także seriale popularne na całym świecie, a o które czasem trudno na innych platformach. Czeka tam na nas serial "Żona idealna", głośne "The Affair" czy "Nocny recepcjonista". Dostępne są także produkcje takie jak "Billions", "Podnieś głos", "Halt And Catch Fire", "Mr. Robot", "Siostra Jackie", "Lucky Man", "Jerycho" czy "Downton Abbey". 

Dostępne na Showmaxie są tak absolutne przeboje "Californication" z Davidem Duchownym, jakże przez wszystkich kochany "Dr House" czy kryminalny i mrożący krew w żyłach "Dexter" opowiadający o seryjnym i urodzonym mordercy, który pracując jako policyjny kryminolog dobiera sobie ofiary z grona najgroźniejszych przestępców.  

Więcej o: