Joanna Kulig z "europejskim Oscarem". Statuetkę odebrał reżyser i odczytał SMS-a o czekoladzie

Joanna Kulig dostała Europejską Nagrodę Filmową dla najlepszej aktorki. Aktorka jest w zaawansowanej ciąży, dlatego statuetkę w jej imieniu odebrał Paweł Pawlikowski. 

"Zimna wojna" triumfuje w Sewilli na rozdaniu Europejskich Nagród Filmowych. Jury nagrodziło Joannę Kulig za jej rolę w filmie Pawła Pawlikowskiego. Reżyser odebrał statuetkę w jej imieniu - ona sama nie mogła przyjechać ze względu na zaawansowaną ciążę. 

- Biedna Joanna utkwiła w Hollywood. Utkwiła z wielkim brzuchem, bo jest w siódmym miesiącu ciąży, dlatego nie mogła tu przylecieć. Ale wysłała mi bardzo długą wiadomość - mówił Pawlikowski na scenie.

W razie gdybym wygrała. Panie i panowie, jestem zaszczycona. Chciałabym podziękować mojemu ulubionemu reżyserowi... To o mnie

- mówił dalej reżyser, udając, że Kulig wypisała długą listę jego zasług. 

Dziękuję Tomaszowi Kotowi za to, że był wspaniałym partnerem i za czekoladę, którą jedliśmy między ujęciami

- napisała w wiadomości Kulig. Dziękowała też Ewie Puszczyńskiej i Tanii Seghatchian, producentkom filmu "za całe wsparcie" i Waldemarowi Pokromskiemu, charakteryzatorowi "za to, że uczynił ją znów młodą". - Nie jest stara - dodał Pawlikowski. 

- Dziękuję wspaniałej ekipie, zespołowi Mazowsze, jesteście częścią mojej rodziny
I wielkie dzięki dla mojego męża Maćka za jego wsparcie - zakończył Pawlikowski, odczytując SMS-a od Kulig.

"Zimna wojna" Pawła Pawlikowskiego otrzymała również nagrodę za najlepszy scenariusz Europejskich Nagród Filmowych. Statuetkę odebrał też Jarosław Kamiński za montaż filmu.

"Zimna wojna" polskim kandydatem do Oscara

Film polskiego reżysera opowiada historię trudnej, a w końcu wręcz toksycznej miłości dwojga ludzi - młodej wokalistki i tancerki Zuli oraz pianisty Wiktora w połowie XX wieku. W tle wydarzenia zimnej wojny w Polsce, Niemczech i Jugosławii. 

Premiera obrazu odbyła się podczas 71. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes w 2018, gdzie Paweł Pawlikowski został uhonorowany Złotą Palmą za reżyserię. Film zdobył również nagrodę Złote Lwy w 2018 na 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. 24 września 2018 roku Polski Instytut Sztuki Filmowej poinformował, że "Zimna wojna" została wytypowana na polskiego kandydata do Oscara w kategorii najlepszego filmu nieanglojęzycznego.

Więcej o:
Komentarze (45)
Joanna Kulig z "europejskim Oscarem". Statuetkę odebrał reżyser i odczytał SMS-a o czekoladzie
Zaloguj się
 • mam45

  Oceniono 41 razy 37

  Brawo Pawlikowski i aktorzy! Trudny i o trudnych czasach, prawdziwy film o którym się długo myśli.

 • gniew7

  Oceniono 37 razy 33

  10/10

 • zapomorski12

  Oceniono 28 razy 28

  Super wiadomość. Gratulacje dla aktorów i reżysera :)

 • lodzermensz1

  Oceniono 15 razy 15

  Gratulacje!

 • banan125

  Oceniono 14 razy 14

  SUPER wiadomość, ..... a tymczasem prostackie trolle mające problem z mózgiem - już się obudziły

 • usera

  Oceniono 10 razy 10

  "WALDEMARowi POKROMSKIemu, CHARAKTERYZATORowi" - POWINIEN BYĆ OSKAR!

 • len_27a

  Oceniono 5 razy 5

  Oczywiście cieszę sie z nagród. Lubię Kulig ,ale pamietam ,ze po wyjsciu z "Zimnej wojny"- myśli ,zachwyt nie buzowały w głowie. Brakowało mi pogłębionej psychologii obojga.

 • claudiusz

  Oceniono 3 razy 3

  ja stanowczo protestuje!!...uwazam,ze gniot smolenski tez na cos zasluzyl!!!...moze jakas nagroda pocieszenia od ojca rydzyka albo medal od kaczora?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX