"Miszmasz czyli Kogel Mogel 3". Jako pierwsi mamy zwiastun trzeciej części kultowej komedii

"Miszmasz czyli Kogel Mogel 3" - trzecia część kultowej komedii - trafi do kin 25 stycznia. Na ekranie postaci doskonale znane z poprzednich części i plejada gwiazd w zupełnie nowych rolach: Grażyna Błęcka-Kolska, Ewa Kasprzyk, Zdzisław Wardejn, Nikodem Rozbicki, Aleksandra Hamkało, Maciej Zakościelny, Katarzyna Skrzynecka i Anna Mucha.

Jako pierwsi prezentujemy zwiastun najbardziej wyczekiwanej komedii nadchodzącego roku - trzeciej części pamiętnego "Kogla Mogla". Zobaczymy dalszy ciąg przygód Kasi, ekscentrycznej rodziny Wolańskich i pozostałych bohaterów zwariowanej komedii, którzy podczas szalonej wyprawy sprawdzają, ile jest prawdy w powiedzeniu, że rodziny się nie wybiera, a stara miłość nie rdzewieje.

W "Miszmaszu czyli Koglu Moglu 3" główna bohaterka Kasia (Graży-na Błęcka-Kolska) nadal mieszka we wsi Brzózki i walczy z niechcianym zalotnikiem Staszkiem Kolasą. Do Polski wraca niespodziewanie jej syn Marcin (Nikodem Rozbicki) i od razu wpada w kłopoty. Chłopak ma pomysł na niecodzienny biznes… W tym czasie w Warszawie w rodzinie Wolańskich wybucha kryzys.

Wolańska (Ewa Kasprzyk) – celebrytka i słynna sekstrenerka – wydaje kontrowersyjną książkę. Jej bliscy – mąż (Zdzisław Wardejn) i córka Agnieszka (Aleksandra Hamkało) – buntują się i uciekają z domu. Postanawiają najpierw odwiedzić Piotrusia (Maciej Zakościelny), który dziś wiedzie wygodne życie u boku żony Marleny (Katarzyna Skrzynecka). Następnie ruszają w nieznane, a finał tej wycieczki znów przejdzie do legendy...

W świecie"Kogla Mogla" po raz pierwszy zobaczymy Nikodema Rozbickiego, w roli Marcina Zawady, syna Kasi (w tej roli Grażyna Błęcka-Kolska), wiecznego Piotrusia Pana – imprezowicza i lekkoducha. Przez kilka ostatnich lat, po tym jak małżeństwo jego rodziców się rozpadło, mieszkał z ojcem w Holandii. I cały czas okłamywał matkę – pewną, że jej ukochany syn studiuje za granicą.

Aktor tak mówi o filmie: 

Czuję odpowiedzialność, bo gram w kontynuacji dwóch kultowych filmów. W "Miszmaszu czyli Koglu Moglu 3" tworzymy nową historię, gdzie kontekst poprzednich części stanowi podstawę, a współczesne realia nadają rytm. Jak sam tytuł wskazuje, mieszamy tutaj konwencje, poglądy, pokolenia, światy.

Na planie Nikodem spotkał się z Anną Muchą, która wciela się w rolę urzędniczki. Zgodnie z temperamentem aktorki postać Anny Muchy to kobieta wulkan - niebezpieczna i gorąca, tajemnicza, seksowna brunetka.

 Pamiętam ten film z czasów dzieciństwa i potem z okresu nastoletniego. Zawsze wzruszała mnie ta naiwność Kasi oraz sielski obraz polskiej wsi. Pamiętam też, jak ogromne wrażenie zrobiła na mnie rola pani Ewy Kasprzyk i jej pani Wolańska. To była petarda! No i te kultowe cytaty, które na stałe wpisały się w naszą kulturę. Mój ulubiony, który zapamiętałam na całe życie, to: "Przyjaźń między kobietą a mężczyzną jest możliwa, ale tylko erotyczna". Do dziś się tego trzymam.

Na ekranie doborowa obsada: Grażyna Błęcka-Kolska, Ewa Kasprzyk, Zdzisław Wardejn, Katarzyna Łaniewska, Jerzy Rogala, Wiktor Zborowski, Paweł Nowisz, oraz Aleksandra Hamkało, Nikodem Rozbicki, Maciej Zakościelny, Katarzyna Skrzynecka, Anna Mucha, Małgorzata Rożniatowska, Joanna Jarmołowicz, Wojciech Solarz, Mayu Gralińska-Sakai, Mikołaj Roznerski i Michalina Sosna.

Więcej o:
Komentarze (58)
"Miszmasz czyli Kogel Mogel 3". Zobacz gorący zwiastun!
Zaloguj się
  • ala_kier

    Oceniono 21 razy 21

    Ej, ale to przecież nie jest złe! Wardejn i Kasprzyk jak to złoto, nawet się pośmiałam trochę :D

  • eustachy_sromotny

    Oceniono 19 razy 9

    Zazwyczaj jest tak, że zwiastun jest dużo lepszy od filmu, który zwiastuje :)) Więc...jakby to powiedzieć ? Chyba lepiej się trzymać od tego filmu z daleko.

  • kmarcel

    Oceniono 19 razy 7

    Znowu komedia na której człowiek będzie zdziwiony ze to komedia. Polskie kino i muzyka padło razem z aktorzynkami z łapanki dla świetnych naszych telewizji i pseudomuzyką disco polo. Ogólnie kultura w Polsce padała chociaż i tak było ją malutko. Pozostały kabarety z Polsatu i sędzia karwarz barabasz. Może w większych miastach jest jeszcze teatr. Tragiczne naród ciemny to łatwo go zmanipulować. Mogę to porównać z Czechami gdzie film i teatr istnieje, tv publiczna i muzyka też i nie ma disco czech

  • kasandramajk_30

    Oceniono 17 razy 7

    Cieszę się, że znowu zobaczymy Błęcką-Kolską, Łaniewską i profesorstwo. Nawet Zakościelny i Hamkało jakwidać wpiszą się dobrze w tę konwencję. Narzekajcie sobie, ja tam pójdę do kina.

  • monika_bombka

    Oceniono 10 razy 6

    obsada lekko zmieniona, ale zapowiada się dobra komedia.

  • dariusz_kwiecien

    Oceniono 12 razy 6

    podobały mi się poprzednie 2 części i 3 też planuje zobaczyć. jest prawie cała stara obsada, więc liczę na dobrą zabawę

  • thook

    Oceniono 15 razy 5

    Kigel mogel 2 - opowieść o stłamszonej dziewczynie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX