"Chyłka - Zaginięcie". Pierwszy zwiastun serialu na podstawie książki Remigiusza Mroza

Mamy dobrą wiadomość dla fanów twórczości Remigiusza Mroza i jednej z wykreowanych przez niego postaci - mecenas Joanny Chyłki. Stacja TVN i player przedstawiły pierwszy teaser serialu "Chyłka - Zaginięcie".

"Chyłka - Zaginięcie" to nowy serial kryminalny, który będzie można obejrzeć wyłącznie na platformie player. Fabuła tej produkcji powstała w oparciu o historię z bestsellerowej powieści Remigiusza Mroza pt. "Zaginięcie". W sieci ukazał się właśnie pierwszy teaser tego obrazu.

"Chyłka - Zaginięcie". Twórcy serialu pokazali pierwszy teaser

"Chyłka - Zaginięcie" to kryminalna historia, której centralną postacią jest postać mecenas Joanny Chyłki. To kobieta, która nie ma sobie równych na sali sądowej. Jej inteligencja i cięty język wzbudziły sympatię wśród czytelników powieści Remigiusza Mroza i wszystko wskazuje na to, że cechy te pokochają także widzowie serialu.

W rolę głównej bohaterki wcieliła się Magdalena Cielecka. Obok niej na ekranie pojawią się także Filip Pławiak, Katarzyna Warnke, Olga Bołądź, Michał Żurawski, Szymon Bobrowski, Jacek Koman, Jerzy Schejbal, Mirosław Baka, Artur Żmijewski, Piotr Głowacki, Piotr Stramowski, Mirosław Haniszewski, Piotr Żurawski oraz Jakub Gierszał. Reżyserem serialu "Chyłka - Zaginięcie" jest Łukasz Palkowski, twórca filmów "Najlepszy" oraz "Bogowie".

Teaser serialu "Chyłka - Zaginięcie" spotkał się z wieloma ciepłymi komentarzami. W sieci nie brakuje jednak słów krytyki, które dotyczą przede wszystkim obsadzenia Magdaleny Cieleckiej w roli głównej. Zdaniem niektórych Magdalena Cielecka nie pasuje do książkowego pierwowzoru.

Serial będzie miał siedem odcinków, a jego premiera odbędzie się 26 grudnia. Kolejne epizody będą udostępniane za darmo w serwisie player.pl. W przyszłym roku serial "Chyłka - Zaginięcie" pojawi się także w programie stacji TVN.

Książki Remigiusza Mroza dostępne są w formie e-booków w Publio.pl >>

Więcej o:
Komentarze (4)
"Chyłka - Zaginięcie". Pierwszy zwiastun serialu na podstawie książki Remigiusza Mroza
Zaloguj się
 • normalny1977

  Oceniono 6 razy 6

  Ciekawa forma ekranizacji jak Hoffan. Serial od środka. W sumie faja seria książek nadaje się idealnie do ekranizacji. Ale dlaczego zaczynają od śridka.???

 • statystyczny_polak

  Oceniono 3 razy 1

  W książkach Mroza Główną postacią jest początkujący adwokat, którego mentorką jest Chyłka i to jego oczami widzimy jej postać. Zwiastun ukazuje, że to ona gra główne skrzypce. Swoją drogą książki Mroza są bardzo przewidywalne. Przez 95% książki nie zbliża się do rozwiązania zagadki i w ostatnich kilku stronach dopiero okazuje się, że ostatnie 300 ston było o niczym i nie miało związku ze sprawą. Prosta formuła i kilka słów wrzuconych z słownika wyrazów obcych, by wydawało się, że autor jest oczytany. Po 3 książkach straciłam zainteresowanie. Jeszcze namówiłam się za "nieodnaleziona" - tutaj mam tylko jedno słowo - Prosecco! - ci co czytali będą wiedzieć jakie to wkurzące.

 • martapawlocka

  0

  Dużo pokazuje ten wywiad - virtualo.pI/newsy/czy-ebooki-maja-przewage-nad-ksiazka-drukowana-przeczytaj-wywiad-z-remigiuszem-mrozem-w54/ Chodzi mi o przedstawienie tego, jakim gościem jest Mróz, a jest całkowicie normalnym. Na mnie jego podejście zrobiło ogromne wrażenie i należą mu się brawa. Nie chodzi o samą twórczość, lecz o zdrowy pomysł na to wszystko.

 • mosia1969

  Oceniono 4 razy 0

  Casting idealny! Czytając kilka książek z serii z Chyłką przed oczami miałam Cielecką - jakby Mróz pisząc właśnie o niej myślał.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX