Premiery kinowe w styczniu. Pierwszy polski film o MMA. Powrót kultowej komedii "Kogel Mogel"

Na co wybrać się do kina w styczniu? Przede wszystkim będzie w tym miesiącu dużo filmów akcji, nie znaczy to jednak, że zabraknie propozycji na rodzinne wypady. Sprawdźcie sami, co nas czeka w tym miesiącu.
Zobacz wideo

Zadowoleni będą niewątpliwie miłośnicy kina ambitnego - na ekrany trafi doceniany przez krytyków film Kingi Dębskiej "Zabawa zabawa". Jednak ci, którzy wolą produkcje rozrywkowe, również mogą zacierać ręce. W styczniu dominują premiery polskich filmów pokazujących tak zróżnicowane tematy jak MMA czy nielegalne wyścigi samochodowe. Ucieszą się także wielbiciele kultowej komedii "Kogel Mogel", albowiem na ekrany trafi trzecia już odsłona tej ciepłej opowieści pełnej nietuzinkowych postaci. 

"Zabawa zabawa", reż. Kinga Dębska, prod. Studio Filmowe Kalejdoskop, 2018

 

"Zabawa zabawa" opowiada historie trzech kobiet w różnym wieku. Wszystkim im się teoretycznie w życiu powodzi, mają satysfakcjonujące kariery, pieniądze i kochające rodziny. W tych rolach wystąpiły znakomite aktorki: Agata Kulesza, Dorota Kolak i Maria Dębska.

Dorota to wzięta prokuratorka, żona znanego polityka, Teresa jest utalentowanym chirurgiem dziecięcym, a Magda imprezującą studentką z dobrą pracą w korporacji. Jednak każdą z nich toczy choroba alkoholowa. Każda z nich pije, każda z nich jest codziennie pijana. Każdej z nich picie niszczy życie - ze szczytu swoim możliwości spadają na samo dno. A Kinga Dębska pokazuje to bardzo sugestywnie.

Dębska uznała, że jedna historia nie wyczerpie tego wszystkiego, co chce opowiedzieć. Dla niej trzy bohaterki są tak naprawdę jedną kobietą na różnych etapach życia.

"Ralph Demolka w internecie", reż. Rich Moore, Disney 2018

 

To już druga część przygód znanych widzom postaci. Gwoli przypomnienia, Ralph jest bohaterem gry na starym automacie, który w pierwszej części przeżył poważny kryzys związany z programowo przypisaną mu rolą "złego". Tym razem Ralph i jego przyjaciółka Wandleopa von Cuks z salonu gier przeniosą się do internetu w poszukiwaniu części zamiennej, która uratuje grę Wandelopy przed niechybna zgubą. Po drodze poznają nowych przyjaciół, wrogą i wplączą się w niejedną przygodę. Głosów postaciom w pierwszej części użyczyli Olaf Lubaszenko i Jolanta Fraszyńska. 

"Underdog", reż. Maciej Kawulski, prod. Ekipa, 2018

 

Film będzie pokazywał historię zawodnika mieszanych sztuk walki, który naturalnie będzie musiał stoczyć ciężki bój nie tylko na ringu, lecz także w życiu prywatnym. Uwagę zwraca ciekawa obsada - nikt nie ma wątpliwości, że Eryk Lubos jest doskonałym aktorem. Ciekawe jest też to, jak przed kamerą poradził sobie jeden z najlepszych i najbardziej rozpoznawalnych zawodników Polski - Khalidov. Obraz wchodzi do kin 11 stycznia. Twórcy zapewniają, że "Underdog" to "opowiedziana oczami zawodnika, inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia o kulisach ekscytującego świata MMA"

"Diablo. Wyścig o wszystko", reż. Michał Otłowski, prod. Lightcraft,  2018

 

"Diablo" jeszcze nie wszedł na ekrany kin, a już zyskał miano polskiej wersji "Szybkich i wściekłych". W głównych rolach wystąpili m.in Cezary Pazura, Mikołaj Roznerski i Joanna Opozda.

Film będzie opowiadał o świecie szybkich samochodów, wyścigów i wielkich pieniędzy. Główny bohater filmu nie tylko kocha być pierwszym kierowcą na mecie, ale też bardzo kocha swoją chorą siostrzyczkę. Musi zdobyć duże pieniądze na jej leczenie - wpada na pomysł, że najlepszym sposobem na zdobycie funduszy będzie wygrana w nielegalnym wyścigu. Problem polega na tym, że zawody tak naprawdę są ustawione, a kolejne wygrane głównego bohatera są solą w oku panującej nad całym procederem szajki. Robi się więc coraz bardziej niebezpiecznie. W obsadzie zobaczymy jeszcze takie nazwiska jak: Cezary Żak, Agnieszka Włodarczyk, Tomasz Włosok i Karolina Szymczak. Niewątpliwe będzie to film, który wielu osobom zapadnie w pamięć.

Miszmasz czyli Kogel Mogel 3, reż. Kordian Piwowarski, prod. MTL Maxfilm, 2018

Miszmasz, czyli kogel-mogel 3 - ZWIASTUN

W "Miszmaszu czyli Koglu Moglu 3" główna bohaterka Kasia (Grażyna Błęcka-Kolska) nadal mieszka we wsi Brzózki i walczy z niechcianym zalotnikiem Staszkiem Kolasą. Do Polski wraca niespodziewanie jej syn Marcin (Nikodem Rozbicki) i od razu wpada w kłopoty. Chłopak ma pomysł na niecodzienny biznes… W tym czasie w Warszawie w rodzinie Wolańskich wybucha kryzys.

Wolańska (Ewa Kasprzyk) – celebrytka i słynna sekstrenerka – wydaje kontrowersyjną książkę. Jej bliscy – mąż (Zdzisław Wardejn) i córka Agnieszka (Aleksandra Hamkało) – buntują się i uciekają z domu. Postanawiają najpierw odwiedzić Piotrusia (Maciej Zakościelny), który dziś wiedzie wygodne życie u boku żony Marleny (Katarzyna Skrzynecka). Następnie ruszają w nieznane, a finał tej wycieczki znów przejdzie do legendy...

W świecie "Kogla Mogla" po raz pierwszy zobaczymy Nikodema Rozbickiego, w roli Marcina Zawady, syna Kasi (w tej roli Grażyna Błęcka-Kolska), wiecznego Piotrusia Pana – imprezowicza i lekkoducha. Przez kilka ostatnich lat, po tym, jak małżeństwo jego rodziców się rozpadło, mieszkał z ojcem w Holandii. I cały czas okłamywał matkę – pewną, że jej ukochany syn studiuje za granicą.

Pełna lista premier na styczeń 2019:

4 STYCZNIA, PIĄTEK

"Mój piękny syn"
"Bumblebee"
"Zabawa zabawa"
"Władca Paryża"
"Sekretny świat kotów"
"Sergio i Siergiej"

11 STYCZNIA, PIĄTEK

"Ralph Demolka w internecie"
"Vice"
"Underdog"
"Powrót Bena"
"Escape Room"
"Ramen. Smak wspomnień"


18 STYCZNIA, PIĄTEK

"Glass"
"Dom, który zbudował Jack"
"Diablo. Wyścig o wszystko"
"Sny wędrownych ptaków"
"Asteriks i Obeliks. Tajemnica magicznego wywaru"
"Chłopiec z burzy"
"Niewidzialny chłopak - Nowa Generacja"
"Szpieg"

25 STYCZNIA, PIĄTEK

"Maria, królowa Szkotów"
"Złe wychowanie Cameron Post"
"Nienawiść, którą dajesz"
"Miszmasz czyli Kogel Mogel 3"
"Kartoteka 64"
"O psie, który wrócił do domu"
"Samui Song"
"Ága"
"Władcy przygód. Stąd do Oblivio"

27 STYCZNIA, NIEDZIELA

"Lista Schindlera 1993"

Więcej o: