Horror "Escape Room". Dystrybutor filmu wstrzymał polską premierę

Horror "Escape room" miał mieć w polskich kinach premierę 11 stycznia. Po piątkowym pożarze escape roomu w Koszalinie, dystrybutor zdecydował jednak, że na razie ją przełoży.

Film "Escape room" miał swoją ogólnoświatową premierę 3 stycznia. Na polskie ekrany miał trafić w następny piątek - 11 stycznia. W piątek 4 stycznia w Koszalinie doszło do pożaru w escape roomie, w którym zginęło pięć nastolatek. 

Dystrybutor filmu "Escape Room" wstrzymał jego polską premierę

Przedstawicielka dystrybutora filmu "Escape room" powiedziała Wirtualnej Polsce:

Uprzejmie informujemy, że dystrybucja filmu została wstrzymana.

W świetle piątkowej tragedii decyzja ta wydaje się w pełni zrozumiała i bardzo dobrze przemyślana. 

 "Escape Room" to wedle opisu dystrybutora thriller psychologiczny o sześciorgu obcych sobie ludziach, którzy znaleźli się w sytuacji, na którą nie mają wpływu. Zostają uwięzieni w tytułowym escape roomie i wiedzą, że jeśli nie rozwiążą zagadki, wszyscy zginą.

W rolach głównych wystąpili Taylor Russell, Logan Miller, Deborah Ann Woll, Jay Ellis, Tyler Labine, Nik Dodani,oraz Yorick van Wageningen. Filmu w reżyserii Adama Robitela polscy widzowie jednak nie zobaczą w najbliższym czasie na ekranach kin.

W piątkowym pożarze escape roomu w Koszalinie zginęło pięć piętnastolatek - wszystkie zmarły z powodu zaczadzenia. Ogień odciął pracownikowi czuwającego nad przebiegiem gry drogę do drzwi, za którymi były zamknięte nastolatki. Do wybuchu pożaru doszło przez rozszczelnioną butlę gazu, za pomocą której ogrzewano pomieszczenie. Na czwartek 10 stycznia zaplanowano wspólny pogrzeb ofiar.

W całej Polsce trwają kontrole we wszystkich escape roomach. Do tej pory zamknięto 26 z powodu poważnych naruszeń zasad bezpieczeństwa. 

Więcej o: