'Aquaman' zarobił 940 mln dolarów i idzie po miliard. To największy hit DC Comics

"Aquaman" z Jasonem Momoą w roli głównej pobił właśnie rekord komercyjny wśród filmów DC. Wyprzedził poprzedniego zwycięzcę, film "Batman v Superman. Świt Sprawiedliwości", który zarobił "zaledwie" 863 miliony dolarów.

"Aquaman" w niecały miesiąc zarobił w kinach na całym świecie prawie miliard dolarów. Dane pokazują, że ma już na koncie 940 miliony, dobicie do miliarda jest jedynie kwestią czasu, donosi "Forbes". DC Comics to jeden z dwóch największych wydawców komiksów w USA - to oni drukują opowieści o taki postaciach jak  Superman, Batman czy Wonder Woman.

"Aquaman" najlepszym filmem DC

"Aquaman" zapewnił DC Comics największy komercyjny sukces na polu filmowym. Do tej pory żaden z innych filmów ze wszechświata DC nie zarobił tak szybko, tak wiele. A mówimy tu o produkcjach o tak kultowych postaciach jak Batman, Superman, czy ciesząca się ogromną popularnością Wonderwoman.

Do tej pory filmem z najlepszym wynikiem finansowym był "Batman v Superman: Świt sprawiedliwości", który zarobił 873 miliony dolarów na całym świecie. Teraz jednak palma pierwszeństwa należy się "Aquamanowi", który oficjalnie ma na koncie już 940 miliony. A warto tu zaznaczyć, że film jeszcze nie wszedł na ekrany japońskich kin - tam też można się spodziewać dużego zainteresowania produkcją.

 

Światowa premiera "Aquamana" odbyła się 13 grudnia 2018 roku, polscy widzowie musieli poczekać do 19 grudnia. W samej tylko Polsce przez dwa tygodnie wyświetlania filmu zobaczyło go 448 518 osób.

Dlaczego "Aquaman" jest najlepszym filmem DC?

Naszym zdaniem to niewątpliwie zasługa odtwórcy głównej roli, który tchnął w to ponure uniwersum świeży oddech. Do tej pory filmy ze stajni DC Comics charakteryzowały się raczej poważnym i patetycznym nastrojem, Aquaman jest tutaj miłą odmianą - ktoś w końcu ma tam poczucie humoru.

Choć "Aquaman" poradził sobie doskonale na światowym rynku, to jednak daleko mu do wyników produkcji z portfolio innego komiksowego potentata - Marvela. Ostatni film "Avengers. Wojna bez końca" zarobił na całym świecie dwa razy więcej, a dokładnie 2 048 711 378 dolarów. Produkcje Marvela charakteryzują się tym, że ich bohaterowie dużo częściej rzucają inteligentne i dowcipne żarty, a nastrój zdecydowanie jest mniej ponury.

"Aquaman"

Film w reżyserii Jamesa Wana jest adaptacją przygód komiksowego bohatera - Aquamana. Tytułową rolę gra Jason Momoa, aktor doskonale znany dzięki postaci Cala Drogo z "Gry o tron". W filmie partneruje mu Amber Heard, była żona Johnny'ego Deppa. Ciekawą informacją jest to, że jedną z głównych ról zagrała Nicole Kidman, która wcieliła się w matkę głównego bohatera. Na ekranie zobaczymy także takich aktorów jak wyśmienity Willem Dafoe, legendarny Dolph Lundgren czy Temura Morrison.

Więcej o: