HBO pokazało ważną scenę z 8. sezonu "Gry o tron". Znamy też obsadę prequela GOT

Ostatni sezon "Gry o tron" zbliża się wielkimi krokami, a HBO dawkuje emocje. Zobaczyliśmy niedawno kolejną, bardzo przełomową scenę - Daenerys Targaryen pozna Sansę Stark. I choć samo GOT dobiega końca, to na pocieszenie dostaniemy nowy serial osadzony w tym samym uniwersum i już wiemy, kto w nim zagra.
Zobacz wideo

Premiera 8. (i ostatniego) sezonu "Gry o tron" została zapowiedziana na kwiecień, a HBO na zachętę pokazało krótką i jakże znaczącą scenę rozgrywającą się pomiędzy Sansą Stark i Daenerys Targaryen.

8. sezon "Gry o tron". Sansa i Daenerys w końcu się spotkają

Fani GOT doskonale wiedzą, że grana przez Emilię Clarck, Daenerys Targaryen, połączyła swoje siły z Jonem Snowem, którego gra Kit Harrington. Ich sojusz nie wszystkim się musi podobać, pytanie czy ród Starków, z którego Jon się wywodzi, będzie gotowy się do nich przyłączyć. Odpowiedź na to pytanie daje krótka scena, którą HBO niedawno pokazało przy okazji prezentacji noworocznej ramówki.

Daenerys Targaryen zjawia się w siedzibie Starków i spotyka się z Sansą Stark. Ta wita ją następującymi słowami:

Winterfell jest twoje, Wasza Wysokość.
 

Co to może oznaczać? Np. to, że Starkowie uznali Matkę Smoków za prawowitą królową i poprą ją w walce o żelazny tron. 

Fani przewidują, że premiera odbędzie się 28 kwietnia. I choć twórcy są powściągliwi ze zdradzaniem szczegółów, to wiemy, że czeka nas jedna z największych scen bitewnych w historii telewizji, a same odcinki ponoć ogląda się jak osobne filmy. Te mają ponoć trwać nawet po 1,5 godziny. 

Spin-off "Gry o tron" - "Długa noc"

HBO już zapowiedziało, że choć "Gra o tron" skończy się na 8. sezonie, to nie pożegnamy się z tym światem i jego historią. Powstanie prequel popularnego serialu, chronologicznie osadzony na długo przed wydarzeniami z GOT. Od jakiegoś czasu było wiadomo, że w "Długiej nocy" - bo tak ma się nazywać - zagrają Naomi Watts i Josh Whitehouse. A teraz namy nazwiska kolejnych członków obsady. 

Do obsady dołączyła Naomi Ackie, którą już niedługo zobaczymy także w  "Gwiezdnych wojnach". Oprócz niej zobaczymy nominowaną do nagrody Tony, Denise Gough, a także znanego z filmu Tima Burtona "Sweeney Tod" czy "Zmierzchu" Jamiego Campbell Bowera oraz grającą w "Harlots" Sheilę Atiom i Ivanno Jeremiah z "Black Mirror".

Następni wybrańcy to Georgie Henley, którą mieliśmy okazję zobaczyć w "Opowieściach z Narnii", Alex Sharp (ma na koncie występ w "To the Bone") oraz Toby Regbo, który ostatnio grał w filmie "Fantastyczne Zwierzęta: Zbrodnie Grindewalda".

Podobnie jak w przypadku "Gry o tron", twórcy nie chcą zdradzić zbyt wiele, jednak ujawniono, że Naomi Watts wcieli się w charyzmatyczną arystokratkę z mrocznym sekretem - donosi "The Hollywood Reporter".

Scenariusz do pilotowego odcinka serii napisze scenarzystka "Gry o tron" we współpracy z samym autorem powieści, George'm R.R. Martinem. Za jego reżyserię odpowiedzialna będzie SJ Clarkson, która ma na koncie takie produkcje jak świetny "Winyl", "Jessica Jones", "Succesion" czy czekający na premierę "Star Trek".

Książki z serii "Pieśń Lodu i Ognia" dostępne są w formie e-booków w Publio.pl >>

Więcej o: