To Margot Robbie zagra Barbie. Powstanie film o przygodach kultowej lalki

Barbie dostanie swój film z udziałem hollywoodzkiej obsady. Teraz jest już pewne, że kultową lalkę sportretuje aktorka Margot Robbie. To o tyle ciekawe, że wcześniej rolę tę zagrać miała Amy Schumer.

Firma Mattel, wytwórnia Warner Bros i Margot Robbie dzięki swoim połączonym wysiłkom ożywią lalkę Barbie w pierwszym aktorskim filmie o przygodach ukochanej zabawki dziewczynek na całym świecie.

Margot Robbie zagra Barbie

O produkcji było głośno już od dłuższego czasu. Problematyczne jednak okazało się obsadzenie odtwórczyni głównej roli. W pierwszej kolejności ludzką Barbie miała zostać Amy Schumer - kobieta o absolutnie bezkompromisowym poczuciu humoru i ostrym języku.

Ten pomysł jednak upadł. Poza kandydaturą Margot Robbie mówiło się także o tym, że w Barbie być może wcieli się Anne Hathaway, która w swojej karierze podjęła się wielu bardzo różnorodnych aktorskich wyzwań. Dość powiedzieć, że do Barbie było jej o tyle blisko, że zagrała przecież już tytułową księżniczkę w filmie "Pamiętnik księżniczki".

 

Margot Robbie: Jestem dumna, że zagram Barbie

Potwierdziło się, że rola Barbie przypadnie Margot Robbie - donosi portal Movie Web. Aktorka w oficjalnym komentarzu tak skomentowała tę okoliczność:

Zabawa z Barbie budzi w dziecku pewność siebie, ciekawość i umiejętność komunikacji i umożliwia podróż do odkrycia siebie. Przez 60 lat istnienia marki, Barbie umożliwiła dzieciom, by wyobrażały siebie w wymarzonych rolach, od księżniczki zaczynając, na prezydencie kończąc. Jestem dumna przyjmując tę rolę i produkując film, który jak wierzę, będzie miał ogromnie pozytywny wpływ na dzieci na całym świecie.

Należy podkreślić, że aktorka będzie również współproducentem filmu poprzez swoją firmę LuckyChap Entertainment. Jak na razie szczegóły fabuły są trzymane w tajemnicy, nie jest też wiadomo, kiedy zaczną się do niego zdjęcia. Ale musimy przyznać, że Robbie wydaje się idealną odtwórczynią roli. 

Więcej o: