HBO potwierdziło datę premiery ostatniego sezonu "Gry o tron". Jest też nowy zwiastun

Ósmy sezon "Gry o tron" będzie jednocześnie ostatnim. Już wiemy, kiedy dokładnie w kwietniu poleci pierwszy odcinek.

Ostatni sezon "Gry o tron" wywołuje wiele emocji. Twórcy starają się zachować jak najwięcej szczegółów w tajemnicy. Do tej pory jeszcze nie było wiadomo, kiedy dokładnie odbędzie się premiera pierwszego odcinka serii.

Data premiery 8. sezonu " Gry o tron"

Pierwszy odcinek ósmej serii "Gry o tron" zostanie wyemitowany 15 kwietnia - wpiszcie sobie tę datę do kalendarza. Sześciodocinkowy sezon pojawi się tego dnia w HBO i HBO GO.

Informacja została ujawniona na chwilę przed pierwszym odcinkiem trzeciego sezonu "True Detective" na antenie HBO. Przy okazji zaprezentowano także nowy zwiastun "GOT". W tym pojawili się Jon Snow i jego siostry, Arya i Sansa Stark, którzy razem w kryptach Winterfell odwiedzają groby przodków i widzą coś, co bardzo ich niepokoi:

 

Szef HBO Richard Plepler powiedział mediom, że nadchodzący wielkimi krokami sezon "Gry o tron" w istocie składa się z sześciu osobnych filmów. Tak opisał swoje wrażenia po obejrzeniu tego, co nas dopiero czeka:

Wiedzieli, że poprzeczka jest wysoko. Podnieśli ją jeszcze wyżej.

Plepler opowiada, że co prawda oglądał odcinki jeszcze bez efektów specjalnych, ale i tak spodobało mu się tak bardzo, że obejrzał je dwa razy - donosi serwis Consequence of sound. Na pocieszenie przypominamy, że na 2020 rok zapowiedziano premierę prequela "Gry o tron", którego akcja osadzona jest tysiące lat przed wydarzeniami ze znanymi nam bohaterami. W jednej z głównych ról wystąpi Naomi Watts.

Więcej o: