Świat nielegalnych wyścigów, do którego wstęp mają tylko nieliczni. "Diablo" to pierwszy taki film w Polsce

Jak podkreślają aktorzy występujący w filmie, "Diablo. Wyścig o wszystko" jest produkcją wyjątkową. - To nie jest kopia niczego, tylko zupełnie nowa historia. Film w kinach już od 18 stycznia.

"Diablo. Wyścig o wszystko" to pierwsza tego typu produkcja w Polsce. Film opowiada historię o młodym chłopaku, który trafia w sam środek gangsterskiego piekła nielegalnych wyścigów samochodowych. Świata, gdzie gra się wyłącznie o najwyższe stawki, a każda zła decyzja może być tą ostatnią.

Aktorzy opowiadają o tym, czym "Diablo. Wyścig o wszystko" wyróżnia się spośród innych produkcji

To nie jest kopia niczego, tylko zupełnie nowa historia. Jeśli chodzi o sam pomysł nielegalnych wyścigów, myślę, że tutaj znajdziemy podobieństwa do innych filmów. Reszta jest stworzona na oryginalnym pomyśle – mówi Wojciech Bocianowski.

 

Podwójna Mistrzyni Europy w driftingu Karolina Pilarczyk, która również w filmie zagrała dopowiada:

Wiele osób biorących udział w tej produkcji ma sporą wiedzę na temat tego środowiska, więc będzie to trochę zdradzenie kuluarów nielegalnych wyścigów. 

Marcin "Różal" Różalski, utytułowany zawodnik KSW, mistrz wagi ciężkiej z 2017 roku, podsumował to krótko:

 Jak czerpać dobre wzorce, to tylko od najlepszych. 

"Diablo. Wyścig o wszystko" - fabuła

Pasją Kuby są szybkie samochody, zawrotna prędkość i ekstremalne wyścigi. Jego siostra Lena musi przejść bardzo kosztowną operację za granicą. Chcąc zdobyć potrzebne środki, chłopak postanawia brać udział w nielegalnych rajdach. Talent i brawurę młodego kierowcy zauważa wpływowy gangster – Max.

Proponuje chłopakowi udział w okrytym złą sławą wyścigu, który niejeden kierowca przypłacił kalectwem, a nawet życiem. Nagrodą dla zwycięzcy legendarnych zmagań jest tytuł "Diablo" i kilkaset tysięcy euro. Kuba podejmuje ryzyko i wkracza do podejrzanego świata wielkich pieniędzy, pięknych kobiet i szemranych interesów. To właśnie w nim poznaje Ewę – obdarzoną wyjątkową urodą, nieugiętą zawodniczkę, która z zaciętej rywalki staje się jego wielką namiętnością. Wkrótce na jaw wychodzi jednak prawdziwa tożsamość dziewczyny. Od tego momentu życie Kuby znajdzie się w wielkim niebezpieczeństwie.

"Diablo. Wyścig o wszystko" - obsada

W obsadzie pierwszego polskiego filmu o nielegalnych wyścigach znaleźli się m.in.: Tomasz Włosok, Karolina Szymczak, Mikołaj Roznerski, Cezary Pazura, Rafał Mohr, Katarzyna Figura, Joanna Opozda, Aleksandra Linda, Patricia Kazadi, Agnieszka Włodarczyk oraz Aleksy Komorowski.

W filmie wystąpili także m.in.: Podwójna Mistrzyni Europy w driftingu Karolina Pilarczyk – nagradzana uczestniczka międzynarodowych wyścigów samochodowych, Marcin "Różal" Różalski – utytułowany zawodnik KSW, mistrz wagi ciężkiej z 2017 roku, a także niezwykłej postury trener personalny Wojciech Bocianowski. Reżyserem filmu jest Michał Otłowski – twórca nagrodzonego na festiwalu filmowym w Gdyni "Jezioraka" oraz serialu "Diagnoza". Współpracuje z nim Daniel Markowicz, reżyser reklamowy i supervisor efektów specjalnych w wielu hollywoodzkich i polskich produkcjach.

Więcej o: