"High life". Agata Buzek w jednym filmie z Robertem Pattinsonem i Juliette Binoche. Dostała męską rolę

Agata Buzek znalazła się w obsadzie filmu "High life" u boku takich sław jak Robert Pattinson, Mia Goth czy Patricia Arquette. Właśnie ukazał się najnowszy zwiastun produkcji, do której zdjęcia częściowo kręcono także w Polsce.

"High life" w reżyserii Claire Denis to film science fiction, którego scenariusz z Denis szlifowali pisarka Zadie Smith i Nick Lairdem. To anglojęzyczny debiut wywodzącej się z Francji reżyserki.

Agata Buzek z Juliette Binoche i Robertem Pattinsonem w filmie "High Life"

W obsadzie filmu poza Agatą Buzek znaleźli się Robert Pattinson, Mia Goth, Patricia Arquette, Juliette Binoche, Ewan Mitchell, Jessie Rossa, Claire Tran i raper André 3000 z zespołu OutKast. Ukazał się najnowszy zwiastun produkcji: 

 

Co ciekawe, Buzek w tym filmie gra mężczyznę. W wywiadzie dla magazynu "Pni" przyznała:

Na początku miałam grać inną postać, ale wszystko się zmieniło i teraz gram pilota – rolę męską w scenariuszu.

"High Life" to produkcja dla nas interesująca nie tylko z powodu męskiej roli Agaty Buzek. Część zdjęć realizowano w Polsce, niedaleko Białegostoku. Przy filmie pracowali także polski operator Tomasz Naumiuk, scenograf Mela Melak i charakteryzator Marcin Rodak. W dodatku produkcję częściowo dofinansował PISF.

Akcja filmu rozgrywa się w kosmosie, ale tak naprawdę produkcja opowiada o miłości. Główny bohater, Monte, którego gra Pattinson, jest kryminalistą. Wziął udział w misji kosmicznej, która ma przeprowadzić badania czarnej dziury, by anulować swój wyrok - woli umrzeć w kosmosie niż w więzieniu.

W międzyczasie bierze udział w eksperymentach medycznych na pokładzie promu. W ich wyniku zostaje ojcem - jego córka Willow rodzi się po zabiegu in vitro. Monte jest typem samotnika, bardzo zdyscyplinowanego. Ku swemu zaskoczeniu powoli odkrywa budzącą się w nim miłość do własnej córki, którą troskliwie się opiekuje. Tymczasem statek nieubłaganie zbliża się do czarnej dziury...

Więcej o: