Wszystkie części serii "Kogel Mogel" - skrót historii w 3 minuty

Od czego zaczęła się historia "Kogla Mogla"? Jak Kasia trafiła do państwa Wolańskich? Co wydarzyło się w "Galimatiasie"? Dla wszystkich, którzy chcą przypomnieć sobie, co wydarzyło się trzydzieści lat przed "Miszmaszem czyli Koglem Moglem 3" mamy skrót z fabuły, z małym przymrużeniem oka. Komedia, która zaczyna się od marzeń, a kończy na rozwodach, dorosłych dzieciach i celebrytach, w kinach od 25 stycznia.

„Miszmasz czyli Kogel Mogel 3” kontynuuje historię dwóch kultowych już filmów: „Kogel Mogel” i „Galimatias czyli Kogel Mogel 3”. Na ekrany powracają znani bohaterowie: Kasia, państwo Wolańscy, babcia Solska, Staszek Kolasa, Piotruś (który już dorósł i uwił sobie wygodne gniazdko; w tej roli Maciej Zakościelny). Mamy skrót z dotychczasowej fabuły kultowej serii!

 Obok nich zobaczymy też nowe postaci:

Marcin Zawada (Nikodem Rozbicki)– syn Kasi i Pawła. Wieczny Piotruś Pan – impre-zowicz i lekkoduch, który umie podbić serce niemal każdej dziewczyny. Przez kilka ostatnich lat po tym jak małżeństwo jego rodziców się roz-padło, mieszkał z ojcem w Holandii. I cały czas okłamywał matkę – pewną, że jej ukochany syn za granicą studiuje.

Agnieszka Wolańska (Aleksandra Hamkało)– młodsza siostra Piotrusia. Inteligentna, ale cicha, skromna i „poukładana” Aga ma dużo więcej wspólnego z ojcem niż z ekscentryczną, zapatrzo-ną w siebie matką. I wciąż trafia na mężczyzn, któ-rzy łamią jej serce.

Marlena Wolańska (Katarzyna Skrzynecka) –żona Piotrka. Twarda bizneswoman – właści-cielka modnej restauracji i potulnego, siedzą-cego grzecznie w domu męża. Wielkie pienią-dze, kicz i lamparcie cętki – to „środowisko naturalne”, w którym Marlena wręcz rozkwita… I choć na co dzień trzyma Piotrka „pod ob-casem”, w głębi serca naprawdę męża kocha – i każdego dnia dba o to, by był naprawdę szczęśliwy.

Urzędniczka (Anna Mucha) – kobieta wulkan: niebezpieczna i gorąca. Tajemni-cza, seksowna brunetka, która w sekundę sprawi, że Marcinowi skoczy tętno…

Paweł (Mikołaj Roznerski)– chłopak, który łamie Agnieszce serce. Egoista i zimny drań, który zrywa z ukochaną za pomocą SMS-a. Nieświadomy, że dziewczyna szykuje dla niego „słodką” zemstę…

Paula (Michalina Sosna) – nowa dziewczyna Pawła. Śliczna i sympatyczna, ale pozbawiona większych ambicji. I ślepo zapa-trzona w chłopaka, który podbił jej serce…

Młodszy aspirant Iwona Ząb (Joanna Jarmołowicz) –policjantka z Brzózek. Silna, pewna siebie – umie po-skromić każdego lokalnego rozrabiakę. Doskonali się w sztuce selfie.

Policjant Tadeusz (Wojciech Solarz) – kolega Iwony, który marzy o tym, by razem wy-brali się nie tylko na patrol, ale też na randkę.

„Miszmasz czyli Kogel Mogel 3” - fabuła

W „Miszmaszu czyli Koglu Moglu 3” główna bohaterka Kasia (Graży-na Błęcka-Kolska) nadal mieszka we wsi Brzózki i walczy z niechcia-nym zalotnikiem Staszkiem Kola-są. Do Polski wraca niespodzie-wanie jej syn Marcin (Nikodem Rozbicki) i od razu wpada w kło-poty. Chłopak ma pomysł na nie-codzienny biznes… W tym czasie w Warszawie w rodzinie Wolań-skich wybucha kryzys. Wolań-ska (Ewa Kasprzyk) – celebrytka i słynna sekstrenerka – wydaje kontrowersyjną książkę. Jej bliscy – mąż (Zdzisław Wardejn) i córka Agnieszka (Aleksandra Hamkało) – buntują się i uciekają z domu. Postanawiają najpierw odwiedzić Piotrusia (Maciej Zakościelny), który dziś wiedzie wygodne życie u boku żony Marleny (Katarzyna Skrzynecka). Następnie ruszają w nieznane, a finał tej wycieczki znów przejdzie do legendy!

„Miszmasz czyli Kogel Mogel 3” - Obsada 

Na ekranie doborowa obsada: wcielający się w nowe postacie Nikodem Rozbicki, Aleksandra Hamkało, Anna Mucha i Maciej Zakościelny jako legendarny Piotruś oraz plejada gwiazd znana z poprzednich części serii, czyli Grażyna Błęcka-Kolska, Ewa Kasprzyk, Zdzisław Wardejn, Katarzyna Łaniewska, Jerzy Rogalski, Wiktor Zborowski. W pozostałych rolach:  Katarzyna Skrzynecka, Paweł Nowisz, Małgorzata Rożniatowska, Joanna Jarmołowicz, Wojciech Solarz, Mayu Gralińska-Sakai, Mikołaj Roznerski i Michalina Sosna.

W związku z filmem ukażą się również dwie niezwykłe publikacje: książka „Tu jest jakby luksusowo” Ilony Łepkowskiej oraz zbiór felietonów „Jak znalazłam swój punkt G” autorstwa filmowej bohaterki, Barbary Wolańskiej.

W związku z ogromnym zainteresowaniem widzów w całej Polsce i wszystkich sieciach kin – Helios, Cinema City, Multikino, Cinema 3D i Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych – ruszyła już przedsprzedaż biletów na seanse.

Więcej o: