Joanna Kulig na Berlinale 2019. Będzie pokaz serialu "Hanna" z aktorką w roli głównej

Joanna Kulig zagrała w wyprodukowanym przez Amazon serialu "Hanna". Produkcja zostanie wyświetlona w trakcie jednego z najbardziej prestiżowych festiwali filmowych Berlinale.
Zobacz wideo

"Hanna" z udziałem Joanny Kulig jest jednym z siedmiu wybranych przez jury Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie. Seriale zostaną pokazane publiczności w specjalnym festiwalowym paśmie poświęconym właśnie tego typu produkcjom.

Serial z Joanną Kulig na Berlinale 2019

"Hanna" to telewizyjna adaptacja filmu Joe Wrighta o tym samym tytule z 2011 roku. Opowiada historię 16-latki, którą ojciec od dziecka uczył tego, jak ma zostać zabójczynią. Dziewczyna zostaje wysłana na misję do Europy, gdzie ma walczyć z agentami amerykańskiego wywiadu. Zdjęcia kręcono w m.in. w Budapeszcie, reżyserią zajęła się Sarah Adina Smith. W jej filmie "Buster Mal’s Heart" grał m.in. Rami Malek.

 

Scenariusz do serialu napisał David Farr, który współtworzył także scenariusz do filmu. W rolach głównych występują: Esme Creed-Miles, Joel Kinnaman i Mireille Enos, zaś Joanna Kulig gra matkę głównej bohaterki.

Wcieliłam się w mamę głównej bohaterki, Joannę. Gdy to usłyszałam, byłam zaskoczona. - Jak to, mam zagrać matkę? Okazało się, że w retrospekcjach. Moim partnerem był Joel Kinnaman. Mieliśmy skomplikowane sceny pościgów. Muszę przyznać, że bardzo mi się to podobało - wyznała Joanna Kulig w 'Tele Tygodniu'.

Premiera serialu "Hanna" zaplanowana jest na marzec 2019 roku, jednak uczestnicy Berlinale będą mogli zobaczyć go przedpremierowo. Oprócz serialu "Hanna" zostaną pokazane także seriale: szwedzki "Quicksand" Netfliksa, austriacki "A City Hunts a Murderer", francuski "Twice Upon A Time", niemiecki "8 Days", drugi sezon izraelskiego "False Flag" i trzecia seria duńskiego "Follow The Money ".

Film Agnieszki Holland na Berlinale

Berlinale zacznie się 10 lutego i potrwa 7 dni. Oprócz "Hanny" goście festiwalu obejrzą premierowo "Mr. Jones" Agnieszki Holland. Produkcja bierze udział w Konkursie Głównym, co oznacza, że powalczy o Złotego Niedźwiedzia. W 2017 roku reżyserka dostała Srebrnego Niedźwiedzia za "Pokot".

Więcej o: