Dawid Podsiadło ma się z czego cieszyć. Polacy najchętniej kupowali w ubiegłym roku jego płytę

Dawid Podsiadło jest tym artystą, którego twórczość najskuteczniej zachęciła ludzi do sięgnięcia do kieszeni i nabycia fizycznej wersji jego płyty. W dobie odtwarzania muzyki przez internet to całkiem chlubne osiągnięcie.
Zobacz wideo

Związek Producentów Audio Video przygotował zestawienie najlepiej sprzedających się w ubiegłym roku płyt polskich artystów. Zwycięzcą okazał się utalentowany Dawid Podsiadło.

Najczęściej kupowana płyta w Polsce

"Małomiasteczkowy" album Dawida Podsiadły miał premierę pod koniec 2018 roku. Trafił na sklepowe półki 19 października i cieszył się dużą popularnością. Tak dużą, że płyta okazała się najczęściej kupowanym w wersji fizycznej wydawnictwem muzycznym 2018 roku.

Wyprzedził tym samym artystów, którzy promocję swojej płyty zaczęli kilka miesięcy przed nim. Na drugim miejscu znaleźli się Taco Hemingway i Quebonafide (czyli duet Taconafide) z albumem "Soma 0,5 mg", a na miejscu 3. znalazł się O.S.T.R. z płytą "W drodze po szczęście".

Co ciekawe, hit "Małomiasteczkowy" ma też piąte miejsce w zestawieniu najchętniej odtwarzanych w radiu piosenek.

Dobry rok Dawida Podsiadło

Dawid Podsiadło ma za sobą bardzo udany rok. Dostał platynową płytę za swój drugi album "Annoyence & Disappointment", potrójną platynę za premierowy album "Małomiasteczkowy", a na dokładkę Paszport Polityki za dokonania na polu muzyki popularnej.

Na jego trasie koncertowej "Małomiasteczkowy tour" zjawiło się 100 tys. osób, a bilety na kolejną turę "Wielkomiejski tour" bilety wyprzedały się w dosłownie cztery minuty.

Więcej o: