"Miszmasz czyli Kogel Mogel 3" pobił pierwszy rekord w tym roku. Miał najlepszy weekend otwarcia

"Miszmasz czyli Kogel Mogel 3" ściągnął w pierwszy weekend wyświetlania rekordową liczbę widzów. Od piątkowej premiery film obejrzało ponad pół miliona widzów.
Zobacz wideo

"Miszmasz czyli Kogel Mogel 3" to trzecia część kultowej polskiej komedii, do której scenariusz napisała królowa polskich telenoweli Ilona Łepkowska. Film wszedł do kin po trzydziestoletniej przerwie i ściągnął tłumy.

"Kogel Mogel 3" bije pierwszy rekord w 2019 rok

"Miszmasz" trafił do kin w piątek 25 stycznia. Łącznie z pokazami przedpremierowymi do niedzieli obejrzało go dokładnie 578 016 widzów. Tym samym trzecia część "Kogla Mogla" pobiła pierwszy w tym roku rekord frekwencji i w dodatku okazała się siódmym polskim filmem z najlepszym otwarciem po 1989 roku (miejsce 13. w klasyfikacji ogólnej dla polskich i zagranicznych filmów).

To zestawienie otwiera oczywiście głośny "Kler", który w pierwszy weekend obejrzało 935 357 osób, na drugim miejscu znajduje się "Pitbull: Niebezpieczne kobiety" z 736 812 widzami, zaś na trzecim "Listy do M. 3" z 711 906 widzami. Na czwartym miejscu na razie stoi "Botoks", potem są "Kobiety mafii" i "Listy do M.2".

2018 rok był rekordowym filmem polskiej kinematografii, tylko na nasze rodzime produkcje sprzedano ponad 16 mln biletów. Duża w tym zasługa filmu "Kler" Wojciecha Smarzowskiego, który w kinach obejrzało ponad 5 mln widzów. Choć mamy dopiero styczeń, możemy się tylko zastanawiać, czy w tym roku padnie kolejny rekord.

"Kogel Mogel 3" - fabuła, obsada

Minęło 30 lat. Kasia (Grażyna Błęcka-Kolska) nadal mieszka we wsi Brzózki ze swoją mamą. Co ciekawe, dalej musi walczyć z niechcianymi zalotami Staszka Kolasy. Do Polski wraca niespodziewanie jej syn Marcin (Nikodem Rozbicki) i od razu wpada w kłopoty. Chłopak ma pomysł na niecodzienny biznes…

W tym czasie w Warszawie w rodzinie Wolańskich wybucha kryzys. Wolańska (Ewa Kasprzyk) – celebrytka i słynna sekstrenerka – wydaje kontrowersyjną książkę. Jej bliscy – mąż (Zdzisław Wardejn) i córka Agnieszka (Aleksandra Hamkało) – buntują się i uciekają z domu. Postanawiają najpierw odwiedzić Piotrusia (Maciej Zakościelny), który dziś wiedzie wygodne życie u boku żony Marleny (Katarzyna Skrzynecka).

Wszyscy bohaterowie spotykają się na otwarciu dyskoteki Marcina. To tam następuje wielki finał pełen niespodzianek.

Więcej o: