"Muminki" wracają! Telewizja wyłożyła na nową bajkę 20 milionów euro

"Mumunki" doczekały się nowej ekranizacji. Na wiosnę bajka pojawi się w Finlandii i w Wielkiej Brytanii. To najdroższa produkcja w historii fińskiej telewizji - ma budżet 20 milionów euro.
Zobacz wideo

"Muminki" na podstawie uwielbianej na całym świecie powieści Tove Jansson trafią do kolejnego pokolenia widzów. Brytyjska i fińska telewizja podjęły decyzję o współpracy i razem wyprodukowały nową ekranizację kultowej bajki, która ma trafić na antenę już wiosną.

"Muminki" wracają do telewizji!

Nowa animacja o ukochanych przez miliony widzów i czytelników Muminkach pojawi się wiosną na kanałach Sky Kids i Sky One w Wielkiej Brytanii oraz na Yle w Finlandii. Udział w angielskiej wersji dubbingu wzięła Kate Winslet znana choćby z "Titanica", a także Jennifer Saunders, Rosamund Pike i Matt Lucas.

 

Tak będzie wyglądał dom Muminków:

'Muminki' wracają!'Muminki' wracają! Sky One / kadr / Mat. promocyjne

Tak Tatuś i Mamusia Muminka:

'Muminki' wracają!'Muminki' wracają! Sky One / kadr / Mat. promocyjne

To Mała Mi i Włóczykij:

Mała Mi i WłóczykijMała Mi i Włóczykij Sky One / kadr / Mat. promocyjne

Jest nawet smutna Buka!

BukaBuka Sky One / kadr / Mat. promocyjne

I straszne Hatifnaty:

HatifnatyHatifnaty Sky One / kadr / Mat. promocyjne

Przy projekcie pracowała siostrzenica Tove Jansson, Sophia Jansson. Reżyserią zajął się z kolei Steve Box, który dostał Oscara za film "Wallace i Gromit: Klątwa Królika".

Twórcy obiecują, że w bajce nie zabraknie ważnych tematów takich jak miłość, samotność, tolerancja czy trudności w związkach - donoszą Wirtualne Media.

Jeszcze nie wiadomo, ile odcinków ma mieć pierwszy sezon produkcji oraz kiedy (i czy w ogóle) trafi na zagraniczne rynki.

Książki o Muminkach dostępne są w formie e-booków w Publio.pl >> 

Więcej o: