Powstanie biograficzny film o Celine Dion. Z jej piosenkami

Biograficzny film o Celine Dion będzie nosić tytuł "Power of love", a jego premiera jest planowana na 2020 rok.
Zobacz wideo

Zaczęły się prace nad biograficznym filmem o kanadyjskiej piosenkarce Celine Dion. Wyreżyseruje go Valerie Lemercier, która również wystąpi w produkcji.

Biograficzny film o Celine Dion

Valérie Lemercier to francuska aktorka, reżyserka i piosenkarka, która będzie sterować pracami na planie biograficznego filmu o Celine Dion. Lemercier jest także dwukrotną laureatką Cezara za role w filmach "Goście, goście" i "Krzesła orkiestry". Swój pierwszy album muzyczny wydała w 1996 roku. Także ona ma zagrać samą Celine Dion - donosi "The Rolling Stone". W wywiadzie z "Variety" Lemercier powiedziała:

Odkryłam siłę ich (Celine, jej męża Rene Angelila i matki - przyp.red.) miłości i ich niezwykły humor. Lepiej też zrozumiałam chemię osobistych ambicji tej trójki, które zmieniły niechcianą, małą dziewczynkę w największą gwiazdę na planecie.

Celine Dion i jej wytwórnia muzyczna zatwierdziły projekt oraz dały filmowcom prawa do wykorzystania piosenek takich jak słynne "My Heart Will Go On", "I'm Alive" czy "All by Myself".

Film ukaże życie kanadyjskiej piosenkarki od jej dzieciństwa, prześledzi początki jej kariery, która zaczęła się, gdy artystka była jeszcze nastolatką. Obraz ma także prześledzić rodzinne relacje Dion, włączając w to związek z niedawno zmarłym mężem piosenkarki Rene Angelilem, który był także jej menadżerem. Poruszona będzie też kwestia relacji Celine z jej matką Therese.

Kariera Celine Dion zaczęła się w latach 80., kiedy to nawiązała współpracę ze swoim przyszłym mężem. Angelil zastawił swój dom, by sfinansować wydanie jej debiutanckiego albumu. W 1988 roku Dion wygrała 33. finał Eurowizji reprezentując Szwajcarię z piosenką "Ne partez pas sans moi". Od tego czasu piosenkarka sprzedała ponad 200 milionów płyt na całym świecie.