Wiadomo, kto zagra główną rolę w biograficznym filmie o Davidzie Bowiem

Johnny Flynn zagra Davida Bowiego w filmie "Stardust" opowiadającym o początkach ogólnoświatowej kariery słynnego muzyka i jego pierwszej wycieczce do USA, która zainspirowała go do stworzenia postaci Ziggy'ego Stardusta.
Zobacz wideo

Po sukcesie "Bohemian Rhapsody" o zespole Queen zapowiadają się kolejne filmy biograficzne muzyków. Tym razem swojej filmowej biografii doczeka się zmarły w 2016 roku David Bowie. Film będzie nosił tytuł "Stardust". Ogłoszono już odtwórcę roli głównej.

"Stardust". Biograficzny film o Davidzie Bowie

Davida Bowiego zagra Johnny Flynn, brytyjski muzyk i aktor, wokalista grupy Johnny Flynn & The Sussex Wit. W dorobku filmowym ma rolę w filmie "Beast", a także postać Dylana Wittera w "Scrotal Recall" oraz występ w sitcomie Netfliksa "Lovesick". To on zagrał młodego Alberta Einsteina w wyprodukowanym przez National Geographic serialu "Geniusz".

David Bowie, Johnny FlynnDavid Bowie, Johnny Flynn fot. Deram / London Records - Billboard, Domena publiczna/ Shutterstock

Filmowa biografia Davida Bowiego będzie nosić tytuł "Stardust" ("Gwiezdny pył") i zostanie wyreżyserowana przez Gabriela Range, zwycięzcę nagrody Emmy, który pracował przy takich produkcjach jak "Jestem niewolnikiem" i "Śmierć Prezydenta". Scenariusz do filmu napisał Christopher Bell.

 

"Stardust" będzie kroniką pierwszego wyjazdu młodego Davida Bowie do USA, który miał miejsce w 1971 roku. Właśnie ta wycieczka stała się inspiracją do stworzenia słynnego alter ego muzyka, Ziggy'ego Stardusta.

 

Ta sceniczna persona zapewniła Bowiemu gigantyczną międzynarodową sławę - Bowie stworzył zespół Ziggy Stardust and Spiders from Mars, z którym wypromował jedną z najważniejszych płyt w historii muzyki - koncepcyjny album "The Rise and Fall of Ziggy Stardust and the Spiders from Mars". Tam przedstawił muzyczną opowieść o kosmicie, który przybył na ziemię i następnie stał się gwiazdorem rocka.

Zespół wyróżniał się też wtedy malowniczym wizerunkiem. Była to grupa glam rockowa - Bowie zafarbował włosy na rudo, nakładał staranny i spektakularny makijaż, by przeistoczyć się w androgynicznego Ziggy'ego. Nie wychodził z roli nawet w czasie konferencji prasowych.

Muzyka do filmu 

W ścieżce dźwiękowej filmu znajdzie się wiele kompozycji Davida Bowiego i zapisy niektórych z jego występów. Film ma być bardziej opowieścią o przełomowym okresie życia muzyka niż standardową biografią - informuje Screen Daily.

Serwis Movieweb donosi, że pierwszą żonę Davida Bowiego, Angie, zagra Jena Malone znana z "Igrzysk śmierci".

 

Angie i David Bowie byli małżeństwem od 1970 do 1980 roku, mieli razem syna zwanego Zowie Bowie.

 

Zdjęcia do filmu mają się zacząć w czerwcu tego roku.

Więcej o: