Największy konkurent "Zimnej wojny" tryumfował na rozdaniu nagród Amerykańskiej Gildii Reżyserów

Alfonso Cuaron jest już faworytem w tegorocznym oscarowym wyścigu. W trakcie 71. gali rozdania nagród Amerykańskiej Gildii Reżyserów odebrał nagrodę dla najlepszego filmu fabularnego. Jego "Roma" może być powodem, dla którego Paweł Pawlikowski nie dostanie swojej statuetki.
Zobacz wideo

Alfonso Cuaron wyreżyserował "Romę", czyli największego oscarowego rywala "Zimnej wojny". Oba filmy są nostalgicznymi i bardzo osobistymi historiami stworzonymi w oparciu o rodzinne historie samych reżyserów. Meksykański filmowiec właśnie odebrał kolejną nagrodę za swój obraz.

Największy konkurent "Zimnej wojny" z nową nagrodą

Alfonso Cuaron na 71. gali rozdania nagród Amerykańskiej Gildii Reżyserów, która odbyła się w Los Angeles, odebrał nagrodę dla najlepszego filmu fabularnego. To o tyle ważna wiadomość, że na przestrzeni minionych 10 lat aż dziewięciu laureatów Gildii dostało później Oscara. Sam Cuaron już w przypadku swojej oscarowej "Grawitacji" również najpierw dostał odznaczenie od Gildii, a później wymiótł konkurencję do nagród Akademii Filmowej. W ubiegłym roku tę samą nagrodę odebrał Guillermo del Toro za swój "Kształt wody".

"Roma" ma 10 nominacji do Oscarów, w tym dla najlepszego filmu, za reżyserię, dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego, za najlepsze zdjęcia, za najlepszy scenariusz czy dla pierwszo- i drugoplanowej aktorki. 

"Zimna wojna" z kolei ma trzy nominacje do tej nagrody - za reżyserię, za zdjęcia i dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego.  

Oscary 2019 w Canal +

91. Ceremonia wręczania Oscarów ponownie odbędzie się w słynnym Dolby Theatre w Hollywood, a relacja z gali będzie transmitowana na antenie amerykańskiej stacji ABC oraz w 225 krajach na całym świecie, w tym w Polsce za pośrednictwem Canal Plus właśnie.

Ceremonia wręczania Oscarów zacznie się w nocy z 24 lutego na 25 lutego o drugiej nad ranem czasu polskiego. Na Gazeta.pl będziemy prowadzić specjalną relację z rozdania nagród.

Więcej o: