Oscary 2019. Paweł Pawlikowski, Lady Gaga, Rami Malek i pozostali filmowcy nominowani do Oscara na jednym zdjęciu

91. ceremonia wręczenia Oscarów odbędzie się w nocy z 24 na 25 lutego. Nim jednak gala się zacznie, wszyscy nominowani do Oscarów filmowcy spotkali się na specjalnym raucie i zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie. Znajdziecie Pawła Pawlikowskiego?
Zobacz wideo

Do Oscarów w tym roku nominowano ponad 200 osób. Wszyscy filmowcy spotkali się na tradycyjnym już Oscar Nominees Luncheon i zapozowali do pamiątkowego portretu.

Wszyscy nominowani do Oscara filmowcy na jednym zdjęciu

Ponad 200 nominowanych do Nagród Akademii Filmowej aktorów, reżyserów, dźwiękowców i innych specjalistów z branży spotkało się na oficjalnym oscarowym lunchu. Nie zabrakło oczywiście Pawła Pawlikowskiego. 

Zrobiono im wszystkim "klasowe" zdjęcie, i należy przyznać, że grupa wygląda dość "monumentalnie":

Tutaj znajdziecie zdjęcie w dużej rozdzielczości. Widzicie, gdzie stoi Paweł Pawlikowski? Znajdziecie go po prawej stronie zdjęcia. Z drugiej strony stoi jego rywal w kategoriach najlepszy film zagraniczny i najlepszy reżyser, Alfonso Cuaron, twórca "Romy".

W trakcie robienia fotografii z głośników brzdękała nominowana do Oscara piosenka "Shallow" z filmu "Narodziny gwiazdy". Naturalnie grający w nim główne role, również nominowani do Oscarów za swoje kreacje, Bradley Cooper i Lady Gaga, byli obecni na miejscu.

Zjawili się też m.in. Rami Malek nominowany za rolę Freddiego Mercury'ego w "Bohemian Rhapsody", reżyser filmu "Czarne bractwo. BlackkKlansman" Spike Lee nominowany za reżyserię po raz pierwszy w swojej karierze czy twórczyni nominowanego w kategorii najlepszego filmu zagranicznego "Kafernaum" Nadine Labaki.

Przewodniczący Akademii Filmowej podkreślił też, że w tym roku nominowana jest największa grupa kobiet w historii Oscarów:

Parytet płciowy jest problemem całej branży, nie tylko Akademii. (...) Przed i za kamerą, inkluzywność, różnorodność i równość - rasowa, etniczna, płciowa - nie są tylko modnymi frazesami. One są w centrum tego, co Akademia robi, by do 2020 roku wszystkich 17 gałęzi w branży było prawdziwszą reprezentacją tego, kim jesteśmy w naszych scenariuszach, obsadzie, zdjęciach i pracach post-produkcyjnych.

Rzecznik prasowy Akademii potwierdził też, że w tym roku nie będzie jednego gospodarza wieczoru. Zamiast tego gala zostanie podzielona na kilka sekcji, z których każda będzie miała swojego opiekuna - będą to m.in Jennifer Lopez i aktor Daniel Craig.

91. gala rozdania Oscarów - kiedy i gdzie oglądać?

Przypominamy, gala rozdania Oscarów odbędzie się w nocy z 24 na 25 lutego godz. 2 w nocy czasu polskiego. Będzie transmitowana w telewizji w 225 krajach całego świata, w Polsce - wyłącznie na antenie Canal Plus. Na Gazeta.pl będziemy też prowadzić specjalną relację na żywo z Oscarów. Zapraszamy.

Więcej o: