Netflix pokaże film z Zakiem Efronem w roli najsłynniejszego seryjnego mordercy USA, Teda Bundy'ego

Netflix wykupił prawa do filmu o Tedzie Bundym z Zakiem Efronem w roli głównej - mówią najnowsze doniesienia. Trzeba będzie jednak poczekać, aż produkcja pojawi się na stronie.
Zobacz wideo

"Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile" w reżyserii Joe Berlingera opowiada o brutalnych zabójstwach kobiet, których dopuścił się w latach 70. Ted Bundy, a także jego głośnym procesie widzianych z perspektywy długoletniej partnerki seryjnego mordercy. Kobieta nie była świadoma tego, co Bundy robił swoim ofiarom i długo nie mogła w to uwierzyć. Film Berlingera miał swoją premierę w czasie festiwalu filmowego Sundance, a teraz wiadomo, kto zdobył prawa do jego dystrybucji.

Netflix pokaże film o Tedzie Bundym z Efronem w roli głównej

Netflix wydał blisko 9 mln dolarów, by móc pokazać u siebie "Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile" z Zakiem Efronem w roli głównej - donosi "The Hollywood Reporter".

 

Co ciekawe, na platformie już można zobaczyć serial dokumentalny o Tedzie Bundym ("Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes"), który również wyreżyserował Joe Berlinger. Ten materiał wykorzystuje wcześniej niepublikowane nagrania z rozmów z tym seryjnym mordercą.

 

W tym świetle wydaje się w pełni zrozumiałe, że Netflix chce także pokazać swoim użytkownikom film fabularny ukazujący makabryczną historię psychopaty, manipulatora i mordercy ujętą z perspektywy kobiety, która dała mu się omotać tak, iż nie chciała uwierzyć w jego zbrodnie. Za główną rolę w "Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile" Zac Efron zbiera liczne pochwały od krytyków - ponoć udało mu się idealnie sportretować mroczną i jednocześnie niebezpiecznie uwodzicielską postać Teda Bundy'ego.

W roli jego partnerki Elizabeth Kloepfer, która przez lata nie chciała uwierzyć w prawdę, wystąpiła Lily Collins. W obsadzie są także Haley Joel Osment, Kaya Scodelario, John Malkovich, Jim Parsons i Angela Sarafyan. Minie jednak trochę czasu nim będzie można zobaczyć film na Netfliksie.

Jak mówią doniesienia, "Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile" trafi do szerokiej dystrybucji dopiero jesienią, by dać Zakowi Efronowi szansę na zdobycie nagród filmowych.

Ted Bundy

Zbrodnie Teda Bundy'ego wstrząsnęły Ameryką i resztą świata w latach 70. XX wieku. Mężczyzna zamordował ponad 20 kobiet na terenie sześciu różnych stanów USA w przeciągu zaledwie czterech lat. Brutalnie je gwałcił przed śmiercią, mordował z zimną krwią, po czym często ponownie gwałcił. W czasie procesu udowodniono mu 21 morderstw, ostatecznie przyznał się do 30. Skazano go na karę śmierci na krześle elektrycznym, wcześniej uciekał z więzienia dwa razy. Wyrok śmierci wykonano 24 stycznia 1989 roku.

Więcej o: