Bradley Cooper ma zaśpiewać "Shallow" w trakcie Oscarów. Przyznaje, że jest przerażony

Bradley Cooper i Lady Gaga zaśpiewali razem w filmie "Narodziny gwiazdy" piosenkę "Shallow". Ta została minowana do Oscara, a co więcej duet ma ją wykonać na żywo w trakcie 91. gali rozdania nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej. Aktor bardzo tym występem się stresuje.
Zobacz wideo

Bradley Cooper ma na koncie już nominacje do Oscarów za role w trzech wcześniejszych filmach, uczestnictwo w ceremonii rozdania tych nagród nie będzie dla niego świeżym doświadczeniem. Nowym wyzwaniem za to niewątpliwie będzie zaśpiewanie piosenki w trakcie gali, którą będą oglądać miliony ludzi na całej ziemi.

 Bradley Cooper jest przerażony występem na żywo

Bradley Cooper wyreżyserował muzyczny film "Narodziny gwiazdy", w którym też zagrał główną rolę u boku debiutującej w roli aktorki Lady Gagi. Oboje dostali za te kreacje nominacje, tak samo jak cały obraz ma szansę na nagrodę dla najlepszego filmu.

To historia rodzącej się miłości pomiędzy podupadającym gwiazdorem muzyki country i jego podopiecznej, która dopiero zaczyna drogę do sławy. Na ścieżce dźwiękowej znalazła się wzruszająca i romantyczna ballada "Shallow", która została nominowana do Oscara. Lady Gaga i Cooper mają ją zaśpiewać w trakcie gali, podobnie jak inni nominowani w tej kategorii.

Różnica jest taka, że w większości są to profesjonalni muzycy z długoletnim doświadczeniem scenicznym. Bradley Cooper jest aktorem filmowym i przyznał w wywiadzie dla telewizji E!,:

Jestem pewny, że będę przerażony.

Oscary będą transmitowane w 225 krajach na świecie 91. gala rozdania Oscarów będzie dla niego drugim publicznym wykonaniem tej piosnki - po raz pierwszy usłyszała ją publiczność w trakcie koncertu lady gagi w Las Vegas. Bradley Cooper wskoczył na scenę ku zaskoczeniu całej widowni.

Zobacz wideo

I aktor twierdzi, że wtedy też był przerażony. Ponoć modlił się, żeby nie zniszczyć całego występu piosenkarki:

Myślałem: Błagam, pozwól mi trafić w tonację.

Cooper martwił się niepotrzebnie, publiczność była zachwycona.

Oprócz "Shallow" w trakcie gali będziemy mogli też usłyszeć piosenki "The Place where lost things go" z "Mary Poppins Powraca","When A Cowboy Trades His Spurs For Wings" z "Ballady o Busterze Scruggsie", "I'll Fight" z nominowanego do Oscara filmu dokumentalnego "RBG" oraz "All the stars" z "Czarnej pantery". Jednakże ta decyzja została podjęta dopiero wtedy, gdy pomysł, by na żywo zaprezentować tylko dwie z pięciu nominowanych piosenek, został definitywnie odrzucony. Nominowani w kategorii postawili ultimatum, że albo wystąpią wszyscy, albo nikt.

Ponieważ Akademia w tym roku chce, by gala była krótsza, każdy wykonawca będzie miał tylko 90 sekund na występ.

91. ceremonia wręczenia Oscarów - gdzie i kiedy obejrzeć?

91. ceremonia wręczenia Oscarów odbędzie się 24 lutego. W Polsce już tradycyjnie galę będzie można obejrzeć na Canal +. Transmisja rozpocznie się o godzinie 2 w nocy czasu polskiego z niedzieli 24 lutego na poniedziałek 25 lutego. Niestety nie wiadomo jeszcze, czy będzie także transmitowana na żywo za pośrednictwem streamu na YouTubie. Na Gazeta.pl będziemy prowadzić specjalną relację na żywo.

Więcej o: