Powstanie ekranizacja polskich "50 twarzy Greya". Zrobi ją reżyser pierwszego polskiego filmu o MMA

Książkę "365 dni" Blanki Lipińskiej szybko okrzyknięto polską wersją "50 twarzy Greya". Erotyczna powieść o Laurze i Massimo stała się bestsellerem, toteż podjęto decyzję, iż powstanie na jej podstawie także film.
Zobacz wideo

Blanka Lipińska na rynku literackim zadebiutowała pierwszą głośną powieścią erotyczną "365 dni", która przekształciła się w trylogię. Teraz autorka potwierdziła na gali Bestsellerów Empiku, że po jej książkowy bestseller sięgnęli filmowcy.

Polskie "50 twaarzy Greya" też w kinach

Ekranizacja "365 dni" ma trafić do kin w 2020 roku, zaś za reżyserię ma być odpowiedzialny Maciej Kawulski - donosi Onet. W tym roku ukazał się jego debiutancki film "Underdog" z Erykiem Lubosem i Mamedem Khalidovem w rolach głównych - to produkcja o tyle ciekawa, że jest pierwszym polskim obrazem pokazującym świat zawodników mieszanych sztuk walki. Teraz Kawulski ma wziąć się za ekranizację erotycznej powieści.

Powieść zyskała rozgłos właśnie z powodu licznych scen erotycznych, często dość drastycznych w opisach. Autorka w wywiadzie z Weekend.gazeta.pl zapewniała, że są to stosunki konsensualne, a pojawiły się tam, ponieważ:

(...) wiele kobiet tęskni za silnymi mężczyznami. Są kobiety, które lubią ostry seks, ale boją się do tego przyznać.

Co więcej, sama też przyznała, że nie miała ambicji napisania trudnej książki i wcale nie czuje się obrażona stwierdzeniem, że jest "Sławomirem polskiej literatury":

On wyzwala w ludziach emocje, i to bardzo pozytywne. Przede wszystkim dużo radości. W radiu leci "Miłość w Zakopanem" i nawet ktoś, kto nie lubi tego rodzaju muzyki, będzie kiwał głową. Z moją książką ma być tak samo. Wiesz, dlaczego trafiłam na listę bestsellerów w Empiku? Bo kobiety mają potrzebę czytania o seksie.

Głównymi bohaterami powieści Blanki Lipińskiej są Laura i Massimo. Poznają się na Sycylii, gdzie dziewczyna jedzie ze swoim chłopakiem i znajomymi na wakacje. Na miejscu wpada na przystojnego Sycylijczyka, który już od pierwszego wejrzenia dobrze wie, czego chce. A chce być on z Laurą, ponieważ kilka lat wcześniej miał jej wizję, kiedy to znajdował się na granicy życia i śmierci. Gdy odzyskał przytomność, obiecał sobie, że odnajdzie kobietę z wizji. Laura dostaje od niego tytułową liczbę dni, by się w nim zakochać.

W ubiegłym roku ukazała się druga część powieści o tytule "Ten dzień", zapowiadana jest także część trzecia. Stąd też podejrzenia, że możemy się spodziewać także trzech filmów.

Książki autorki dostępne są w formie e-booków w Publio.pl >>

Więcej o: